Materiał Partnera

Jak prawidłowo zorganizować imprezę masową?

Jak prawidłowo zorganizować imprezę masową?

Impreza masowa to zawsze bardzo duże wydarzenie, które musi zostać poprzedzone wieloma tygodniami przygotować, zadbaniem o aspekty formalne i związane z nimi dokumenty oraz zebranie zaopatrzenia. Z początku może się to wydawać przytłaczające, jednak na końcu okazuje się, że organizacja imprezy masowej nie jest aż taka trudna. Przyjrzyjmy się krok po korku temu, jak wyglądają przygotowania.

Planowanie imprezy masowej

Pierwszym krokiem przy organizowaniu jakiejkolwiek imprezy, konieczne jest dokładne odpowiedzenie sobie na pytania, w jaki sposób chcemy ją zorganizować i czego będziemy potrzebowali. W przypadku imprez masowych takie pytania są jeszcze istotniejsze, ponieważ skala wydarzenia wymaga od organizatorów szczególnej skrupulatności przy planowaniu.

Musimy przede wszystkim zastanowić się, gdzie i kiedy chcemy zorganizować imprezę masową. Czy odbędzie się to w budynku? W hali sportowej? A może pod gołym niebem? Każde z rozwiązań wymaga nieco innego typu przygotowań. Istotne jest także wstępne oszacowanie ilości osób, które mogą przybyć oraz czy będą konieczne do tego różnego rodzaju bilety lub wejściówki. Planowanie imprezy zależne jest także od tego, kim będą uczestnicy oraz, co będzie należeć do atrakcji wydarzenia.

Organizacja imprezy masowej

Po wstępnym rozplanowanie i odpowiedzeniu sobie na pytania na temat tego, co jest potrzebne do zorganizowania imprezy, możemy zabrać się do sporządzenia dokładnego planu. Na tym etapie konieczne jest znalezienie rzetelnych podwykonawców, którzy pomogą w zorganizowaniu imprezy masowej. Jednym z najlepszych do tego podmiotów jest firma Krzysztofa Drężka, która od wielu lat zajmuje się organizacją świetnych eventów. Do podjęcia współpracy potrzebujemy jedynie pomysłu i wizji wydarzenia w swojej głowie.

Profesjonalna firma doświadczona w organizacji imprez masowych może zadbać o przygotowanie sceny, oświetlenia oraz dźwięku, zabezpieczenia medycznego imprezy, rozłożenie barierek ochronnych oraz zapewnienie agregatów prądotwórczych. Z taką obsługą każde wydarzenie spełni pokładane w nim nadzieje.

Formalności

Kolejnym krokiem jest zadbanie o wszelkie formalności, które mogą powstrzymać imprezę masową przed odbyciem się. Do uzyskania zgody na organizację wydarzenia masowego wymagana jest szczegółowa dokumentacja. Musi się w niej znaleźć dokładny opis planowanych działań i atrakcji, a nawet informacje o atestach materiałów. Wnioski o zgodę na organizację powinny być składane na co najmniej miesiąc przed datą wydarzenia. Są wtedy rozpatrzone przez straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe oraz sanepid.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz