Materiał Partnera

Jak prawidłowo używać i serwisować plotery HP?

Jak prawidłowo używać i serwisować plotery HP?
Ploter to urządzenie komputerowe peryferyjne, służące do wydruku dokumentów i rysunków, podobnie, jak drukarka, lecz w znacznie większym formacie. Plotery są w stanie nanosić obrazy na duże powierzchnie płaskie, a także wycinać wzory lub grawerować (plotery tnące), dlatego bardzo intensywnie wykorzystywane są w pracowniach projektowych, graficznych czy kartograficznych. Ich intensywne wykorzystywanie może jednak niekiedy skutkować awarią.

Regularna konserwacja ploterów jest niezbędna dla ich prawidłowego działania

Drukarki wielkoformatowe, bo tak też nazywa się plotery, pracują zwykle bardzo intensywnie w krótkim okresie czasu i wtedy właśnie szczególnie potrzebne jest ich bezawaryjne działanie. Aby uniknąć problemu w chwili, gdy termin goni, konieczna jest regularna konserwacja i serwis ploterów w okresach co najmniej dwuletnich, a nawet raz do roku w przypadku intensywnej eksploatacji urządzenia drukującego. Solidne firmy serwisowe, a taką jest Perfect Serwis, zdają sobie sprawę, że jedną z rzeczy, które najbardziej szkodzą ploterom, jest ich przemieszczanie z miejsca na miejsce, które powoduje wstrząsy, przechyły albo nawet przypadkowe upuszczenia, czego skutkiem może być bardzo niekorzystny wyciek atramentu. Z tego względu preferowane jest przeprowadzanie wszelkich czynności od diagnostyki, czyszczenia i konserwacji ploterów HP, aż po ich naprawę – u klienta, w miejscu pracy urządzenia. Dodatkowo, opcja ta pozwala na rozmowę z użytkownikiem i uzyskanie informacji o ewentualnych trudnościach i problemach, jakie mogą się pojawić na styku procesu druku i infrastruktury IT. Zwykle konieczna jest analiza oprogramowania układowego, łącznie ze sterownikami urządzenia i, w razie potrzeby, wgranie nowych wersji sterowników i optymalnie działających ustawień.Regularnie serwisowany ploter to oszczędność czasu i pieniędzy

Po wykonaniu konserwacji lub naprawy plotera HP, należy go poddać testom sprawności urządzenia oraz odpowiednio wykalibrować, aby uzyskać optymalną jakość wydruku próbnego. Ostateczna weryfikacja pracy maszyny i jakości druku należy do użytkownika, który po wyplotowaniu swojej pracy stwierdza, czy konieczne są jeszcze jakieś modyfikacje. Regularne korzystanie z usług firmy serwisującej plotery jest konieczne, aby utrzymać sprzęt w stałej gotowości, zwiększyć żywotność podzespołów, które często są drogie, a mogą nawet być niedostępne w momencie awarii, zniwelować zagrożenie awarią oraz utrzymać ploter w stanie pozwalającym na przewidywanie jego kondycji i zapewniającym łatwą kontrolę jakości wydruku. Ma to znaczenie, ponieważ te czynniki wpływają na koszty eksploatacji urządzenia, a co najważniejsze, oszczędzają czas, który w przeciwnym razie zostałby poświęcony na obsługę niespodziewanej awarii.

Opracowanie:
Lubsko, Przemysłowa 31 lok. 4
tel. 695 073 808
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz