Materiał Partnera

Jak prawidłowo myć oraz suszyć włosy?

Jak prawidłowo myć oraz suszyć włosy?

Włosy są jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na naszą ogólną urodę. Trzeba jednak pamiętać, że aby spełniały one swoją rolę w odpowiedni sposób, musimy umieć o nie zadbać tak, żeby prezentowały się jak najlepiej. W przeciwnym razie, nawet najbardziej urodziwa kobieta i najprzystojniejszy mężczyzna mogą bardzo tracić w ogólnym rozrachunku urody.

Prawidłowe mycie włosów

Zdarzają się osoby, które muszą myć swoje włosy niemal codziennie, podczas gdy inne robią to raz - dwa razy w tygodniu. Nic w tym złego, gdyż włosy należy myć zawsze wtedy, kiedy tego wymagają. Gdy nasze włosy się często przetłuszczają lub gdy chcemy każdego dnia wyglądać oszałamiająco, myjemy je częściej. Ważne jest by były świeże i zadbane. Mycie włosów to jednak nie taka prosta sprawa. Musimy bowiem zwracać uwagę na używany szampon. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że korzystając z nieodpowiedniego dla naszych włosów szamponu, tylko je uszkadzamy, a potem mamy pretensje i żal, że nasze włosy wyglądają źle. Dlatego powinniśmy używać szamponu przeznaczonego do naszej skóry głowy, na przykład w razie problemów skórnych możemy korzystać z szamponu leczniczego.

Prawidłowe suszenie włosów

Nic tak bardzo nie szkodzi włosom jak gorące powietrze. Niewłaściwe używanie suszarki, lokówki oraz prostownicy do włosów ma bardzo niekorzystny wpływ na kondycję naszych włosów. Bowiem wysoka temperatura prowadzi do przegrzania i przesuszenia włosów oraz, co gorsza, uszkadza ich wewnętrzną strukturę, czyniąc go bardziej podatnym na łamanie oraz kruszenie. Oczywiście nie mówimy tutaj, żeby całkowicie zrezygnować z używania suszarki bądź prostownicy. Zaznaczamy, że kluczem do zdrowych i pięknych włosów jest umiejętne korzystanie z tych urządzeń. Tak więc, żeby zapobiec niekorzystnym efektom, powinniśmy suszyć nasze włosy minimum 20 centymetrów od głowy, zmieniając co jakiś czas miejsce suszenia. Ponadto możemy wykorzystywać specjalne spraye chroniące nasze włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Stosowanie odżywek

Kolejnym krokiem na drodze do utrzymania włosów w dobrej kondycji jest regularne stosowanie odżywek. Z zakupem odżywki wiążą się takie same zasady jak przy wyborze szamponu, a więc musimy nabyć odżywkę odpowiednią do rodzaju naszych włosów. Stosowanie odżywek niesie za sobą szereg zalet, takimi jak poprawienie stanu, nawilżenie czy zregenerowanie naszych włosów. Pamiętajmy, żeby odżywkę nakładać na wilgotne włosy (nie mokre!), z zachowaniem pewnej dozy delikatności. Nie możemy jej wcierać, gdyż to prowadzi do wszelkiej maści chorób skóry, na przykład łupieżu. Chcąc skorzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego, który podpowie nam jak dokładnie dbać o nasze włosy, warto skorzystać z usług firmy Fryzjerstwo Damsko-Męskie Małgorzata Hinc, której specjalizacją jest fryzjerstwo.

Opracowanie:
Gdańsk, Mickiewicza 35
tel. 58 344 55 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz