Materiał Partnera

Jak pozbyć się próchnicy, czyli leczenie w ramach stomatologii zachowawczej

Jak pozbyć się próchnicy, czyli leczenie w ramach stomatologii zachowawczej

Próchnica to poważny problem, którego nie należy lekceważyć – jej pojawienie się powinno skutkować szybką wizytą w gabinecie dentystycznym. W ramach stomatologii zachowawczej specjalista zaproponuje odpowiednie rozwiązania walki z próchnicą, a w przypadku poważniejszych schorzeń – leczenie endodontyczne, określane potocznie jako kanałowe. Jak zatem kompleksowo wyleczyć zęby?

Pozbyć się próchnicy

Choroba bakteryjna pojawiająca się w tkankach twardych zęba to zawsze spory kłopot. Próchnica musi być w pełni wyleczona, co jest możliwe tylko przy zastosowaniu zaleceń dentysty. Specjalista w tym zakresie może zaproponować różne metody leczenia w ramach stomatologii zachowawczej – jednym z najczęściej stosowanych przez profesjonalistów jest wypełnienie. Najpierw stomatolog zajmuje się kompleksowo usunięciem próchnicy, a następnie w miejscu zakażonych tkanek nakłada specjalnie przygotowane wypełnienie.

Jednym z najlepszych rodzajów takiego leczenia w ramach stomatologii zachowawczej jest wypełnienie światłoutwardzalne. Daje ono doskonałe rezultaty pod względem estetycznym – odbudowany ząb dzięki możliwości dopasowania koloru wypełnienia i jego kształtu, charakteryzuje się naturalnym, zdrowym wyglądem. Wypełnienie światłoutwardzalne można wykonać m.in. w gabinecie stomatologicznym All-Dent – doświadczeni specjaliści zajmą się kompleksowym usunięciem próchnicy, która w niektórych przypadkach może wymagać jednak zastosowania leczenia kanałowego.

Endodoncja na ratunek chorych zębów

Znaczne rozprzestrzenienie próchnicy może przyczynić się do konieczności zrealizowania leczenia endodontycznego, znanego potocznie jako kanałowe. Pacjenci gabinetów stomatologicznych wykazują wiele obaw w stosunku do tej metody, jednak jak się okazuje – całkowicie niesłusznie. Zabieg realizowany jest z użyciem znieczulenia miejscowego, co eliminuje wszelki dyskomfort i ból. Dentysta w zakresie endodoncji zajmie się usunięciem miazgi z komory oraz kanałów zęba, a po ich zdezynfekowaniu wypełni ubytek właściwym materiałem. Leczenie kanałowe również jest wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej w dobrych gabinetach dentystycznych i jest doskonałą metodą zapewniającą skuteczne wyeliminowanie próchnicy.

Endodoncja daje możliwość uratowania chorego zęba przed koniecznością jego usunięcia, czyli ekstrakcją. Związane z tym dalsze metody leczenia mogą być kosztowne i nieprzyjemne, dlatego warto w przypadku sporej próchnicy zdecydować się na leczenie kanałowe. Warto wiedzieć, że stomatologia zachowawcza nie obejmuje jednak wyłącznie wypełniania oraz endodoncji. To także leczenie nadwrażliwości zębów czy kieszeni dziąsłowych, które również są często spotykanymi problemami – warto je skutecznie wyeliminować w renomowanym gabinecie dentystycznym.

Opracowanie:
Ostrołęka, marsz. Piłsudskiego 40A
tel. 609 852 689
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz