Artykuł sponsorowany

Jak powstają protezy zębowe w pracowni Marka Aleksandruka?

Jak powstają protezy zębowe w pracowni Marka Aleksandruka?

Protezy zębowe powstają w wyniku czynności manualnych. Do ich wykonywania niezbędne są cechy takie jak naturalne zdolności, dokładność i cierpliwość. Wytwarza się je we współpracy ze stomatologiem – zadaniem protezy jest bowiem uzupełnienie brakujących zębów lub ich tkanek. W ten sposób proteza zębowa przywraca prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej i umożliwia odpowiednie żucie pokarmów. Poprawia też estetyczny wygląd pacjenta i pozwala na prawidłową wymowę. Czym cechuje się osoba wykonująca protezy?

Jakich umiejętności wymaga tworzenie protez zębowych?

Protezy zębowe kojarzą się zazwyczaj z całą szczęką, jednak mogą to być także wkłady koronowe, mosty, protezy szkieletowe i osiadające. Do ich wykonania potrzebne są odpowiednie umiejętności oraz rozległa wiedza z zakresu projektowania. Stworzenie protezy warto więc powierzyć specjaliście z odpowiednim doświadczeniem. Aleksandruk Marek Pracownia protetyczna, naprawa protez prowadzi działalność od 1984 roku i nieustannie udoskonala swój warsztat. Eksperci oferują swoje usługi zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Misją firmy jest odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzu po utracie naturalnych zębów. Protetyk dostawia zęby i klamry, a także naprawia pęknięcia i złamania w protezach. Ponadto czyści je z nalotów i kamienia. To bardzo odpowiedzialne zadania, wymagające precyzji i cierpliwości. Pracownia protetyczna tworzy gipsowe modele diagnostyczne, na podstawie których wykonuje właściwą protezę zębową. Ekspert ze Szczecina umiejętnie osadza protezy na artykulatorach i zgryzadłach. Posługuje się też specjalistycznym sprzętem do projektowania.

Wykonanie protezy krok po kroku

Przed udaniem się do pracowni protetycznej Marka Aleksandruka warto pamiętać, że proces tworzenia protezy wymaga ogromnej precyzji i może zabrać sporo czasu. Oczekiwanie zostanie jednak wynagrodzone idealnym uzupełnieniem szczęki, którego pacjent używa przecież każdego dnia. Protetyk musi dopasować zarówno wielkość i kolor zębów, jak i osadzenie protezy w dziąsłach.

Pierwszym krokiem jest jednak wizyta u dentysty – to on oceni zakres ubytku i wybierze rodzaj uzupełnienia protetycznego, a także pobierze odciski szczęk. Następnie technik przygotowuje wzornik zwarciowy, sposób zagryzania i wysokość zębów. Wykonuje na tej podstawie próbną protezę – sprawdza się w ten sposób ustawienie i kolor zębów. Potem protetyk przygotowuje właściwe uzupełnienie zębów. Pracownia Marka Aleksandruka maksymalnie dostosowuje protezy do potrzeb pacjentów, co pozwala im cieszyć się sprawnymi szczękami i naturalnym wyglądem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz