Artykuł sponsorowany

Jak powstają nadruki na szkle?

Jak powstają nadruki na szkle?

Nadruk na szkle to fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy kochają zmiany i marzą o dizajnerskim urządzeniu wnętrza, obojętnie czy chodzi o dom, czy o własny gabinet urody lub lokal gastronomiczny. Taka dekoracja ma ponadczasowy charakter, a odpowiednio wykonana prezentuje się bardzo elegancko, dużo lepiej niż naklejana folia. Czy warto inwestować w takie elementy? I jak one powstają?

Dlaczego właśnie nadruk na szkle?

Nadruk na szkle to wyjątkowo efektowna opcja, która każdemu pomieszczeniu dodaje indywidualnego charakteru. Na wspomnianym materiale można wydrukować zarówno zdjęcia i grafiki, jak i napisy oraz logo firmy. Nie ma ograniczeń, a jeśli ma się do czynienia z dobrą firmą wykonawczą, można liczyć na idealne odwzorowanie kształtów, kolorów oraz linii.

Ogromną zaletą nadruku na szkle jest fotograficzna jakość, łatwy montaż, odporność na działanie różnych czynników atmosferycznych (promieniowanie UV, wysoka temperatura, wilgoć), łatwość czyszczenia powierzchni oraz duża trwałość. Warto wiedzieć, że materiał użyty do drukowania jest nietoksyczny po utwardzeniu, a przez to bezpieczny dla użytkowników.

Dla wielu osób największym plusem tej technologii jest niższa cena wykonania w porównaniu ze szkłem laminowanym. Ta cecha ma znaczenie zwłaszcza, gdy trzeba wykończyć duże pomieszczenia lub obiekty i każdy metr kwadratowy to dodatkowe koszty.

Gdzie można zastosować szkło z nadrukiem?

Istnieje wiele miejsc, w których potencjalnie można wykorzystać szkło z nadrukiem. Mowa tu o takich przestrzeniach i przedmiotach jak:

  • balustrady,
  • blaty stołów i biurek,
  • drzwi do kabin prysznicowych,
  • szklane panele ozdobne (np. zamiast płytek nad blatem w kuchni),
  • obrazy szklane wielkoformatowe,
  • ścianki działowe,
  • szklane półki i regały,
  • fronty szaf przesuwnych,
  • witryny sklepowe,
  • szklane pokoje.

Jak widać, takie elementy nadają się zarówno do pomieszczeń domowych (hol, łazienka czy domowe biuro), jak i do miejsc użytku publicznego, takich jak hotele, gabinety Spa czy restauracje. Nie powinno więc dziwić, że na usługę nadruku na szkle decydują się klienci indywidualni oraz biznesowi.

Na czym polega technologia nadruku na szkle?

Nanoszone grafiki powstają przy wykorzystaniu nowoczesnych metod, takich jak drukowania cyfrowego UV. Innymi słowy, jest to bezpośredni nadruk tuszami światłoutwardzalnymi. Sam obraz drukowany jest za pomocą płaskiego plotera UV, natomiast tusz utwardza się przy użyciu promieniowania ultrafioletowego na podłożu.

Warto wiedzieć, że tusze UV pozwalają na uzyskanie świetnej jakości nadruku na szkle – jest on wyrazisty i ma świetną połyskliwość. Do tego typu druku najczęściej wykorzystuje się szkło hartowane, barwione, fazowane i nie tylko, o grubości od 4 do 10 mm.

Firmy zajmujące się wykonywaniem nadruku na szkle

Jaką firmę wybrać? Najlepiej taką, która specjalizuje się w kompleksowej obróbce szkła, zna jego właściwości oraz mocne i słabe strony. Dzięki tej wiedzy można lepiej zaplanować cały proces, uwzględniając jednocześnie możliwości materiałowe i oczekiwania samego klienta.

Dobrym przykładem jest firma ALSTAL, która w tej branży działa już od 1999 roku i znajduje się w gronie liderów w zakresie produkcji szkła przetworzonego. W tym miejscu uzyska się nie tylko świetnie wykonany produkt z wykorzystaniem technologii nadruku UV, ale także fachowe doradztwo.

Renomowane przedsiębiorstwa sprostają każdemu zleceniu i są w stanie nanieść na szybę praktycznie każdy napis, wzór czy motyw graficzny – według koncepcji kontrahenta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz