Materiał Partnera

Jak powinna być zorganizowana dobra garderoba?

Jak powinna być zorganizowana dobra garderoba?

We wpisach modowych blogerek i w damskich czasopismach często możemy przeczytać porady, jak dobrze zorganizować swoją garderobę. To spore ułatwienie przy codziennym wyborze ubrań, a do tego ubrania dłużej zachowują dobrą jakość i nie niszczą się. Możemy przeczytać, by układać ubrania według swojego klucza, w taki sposób, by ubrania, które nosimy najczęściej, były łatwo dostępne. A jak to wygląda od strony technicznej?

Specjalne wieszaki na ubrania

W dobrze zorganizowanej garderobie większość naszych ubrań powinno się znaleźć na wieszakach. Po pierwsze ubrania są widoczne i łatwo możemy je wyjmować, bez konieczności przekładania innych rzeczy. Po drugie ubrania mniej się gniotą, a to dla nas spora wygoda. W ofertach nowoczesnych firm, które produkują lub dystrybuują akcesoria meblowe, możemy znaleźć wieszaki specjalne. Są zwykle wykonane ze stali, z chromowanym wykończeniem. Mogą to być np. różnego typu wieszaki na spodnie, spódnice, czy na paski i krawaty. Dostępne są wieszaki wysuwane i wieszaki składane. Inny rodzaj akcesoriów meblowych to tzw. odzieżowe pantografy, które pozwalają na wygodne przechowywanie ubrań w szafach oraz garderobach. Jak wygląda taki mechanizm, który świetnie sprawdza się zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach, możemy zobaczyć na stronie firmy Artvinyl-Pol z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kosze i organizery

Coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w nowoczesnych garderobach to różnego rodzaju kosze. Mogą to być kosze w formie półek, czy kosze, które wysuwają się jak szuflady. Możemy na nich układać nie tylko ubrania, ale też ręczniki, pościel, ozdobne poszewki na poduszki itd. Po niektóre ubrania i inne materiałowe elementy sięgamy tylko od czasu do czasu i lądują zwykle na dnie półek. Po praniu płuczemy je w pachnących płynach, w szafkach, szafach, czy garderobach umieszczamy często zapachowe saszetki, jednak po pewnym czasie tkanina może stracić swoją świeżość. Wie o tym doskonale każdy, kto przechowywał kiedyś swoje rzeczy w ciasnych szafkach z płyt meblowych. Przechowując rzeczy w koszach, unikamy tego. Naszą garderobę warto też wyposażyć w organizer na akcesoria, w zależności od naszych potrzeb. Może to być półeczka lub szuflada podzielona na kilka części, w której będziemy gromadzić biżuterię i inne dodatki. Choć cenną biżuterię przechowujemy zwykle w specjalnych pudełeczkach, często gromadzimy też inne dodatki, jak obfite naszyjniki z nieszlachetnych materiałów, bransoletki tego samego typu, broszki dołączone do bluzek lub sukienek itd. Do przechowywania takich akcesoriów dobrze sprawdzi się funkcjonalny organizer. Wszystko będzie widoczne, nic nie będzie się plątać, a my bez problemu zachowamy porządek. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz