Materiał Partnera

Jak postawić ścianę działową?

Jak postawić ścianę działową?
Zbudowanie ściany działowej jest możliwe na każdym etapie budowy oraz po jej zakończeniu. Estetyka i trwałość zależą od sposobu, w jaki zostanie postawiona. Podczas budowy najczęściej wykorzystuje się tradycyjne murowanie, natomiast przy okazji remontu mniej inwazyjne sposoby – na przykład konstrukcje z płyty gipsowej. Który ze sposobów najlepiej się sprawdza?

Ściana murowana 

Tradycyjne murowanie zapewnia wyjątkowo trwałą i solidną konstrukcję, jednak jego wykonanie jest możliwe tylko i wyłącznie podczas budowy domu. Po jej zakończeniu metoda ta jest uznawana za zbyt pracochłonną i “brudną”. Technologie budowania na mokro wymagają również stworzenia odpowiednich warunków. Ściana z cegły musi być wykonana na posadzce betonowej lub bezpośrednio na stropie. Z tego powodu stworzenie jej jest możliwe tylko podczas generalnego remontu, kiedy zdejmowana będzie cała podłoga. Ściany działowe murowane są dosyć ciężkie, dlatego należy najpierw ocenić nośność stropu, a dopiero potem zabrać się za ich wykonanie. Jako że ściana działowa jest po prostu ścianą wewnętrzną, której jedyną funkcją jest wydzielenie dodatkowego pomieszczenia, może być zbudowana na wiele innych sposobów. 

Ściana z płyty gipsowej 

Wykonanie ściany działowej z płyty gipsowo-kartonowej jest nie tylko łatwiejsze, ale też o wiele szybsze. Można ją wykonać w każdym miejscu i nie wymaga zdjęcia płytek ceramicznych. Budowaniem solidnych i estetycznych ścian działowych zajmuje się między innymi firma Easy House, której siedziba znajduje się w województwie lubelskim. 

Zalety ściany działowej z płyty gipsowej: 

  • łatwa i szybka praca; 
   • nie wymaga dużych nakładów finansowych
    • lekka konstrukcja, może być stawiana na stropach o słabej nośności; 
     • dobrze zaaranżowana wygląda jak ścianka murowana.

     Ściany wykonane z płyt gipsowych są cienkie, dlatego nie zmniejszą powierzchni mieszkania. Pomiędzy warstwami płyt można umieścić wypełnienie ze styropianu, wełny mineralnej, pianki poliuretanowej lub innego materiału, który będzie tłumił dźwięki.

     Samodzielnie czy z pomocą? 

     Należy pamiętać, że stworzenie dobrze wyglądającej ściany działowej zarówno metodą murowaną, jak i poprzez montaż płyty gipsowej, wymaga doświadczenia, wiedzy i umiejętności z dziedziny budownictwa. Wobec tego nie powinny zabierać się za to osoby, które nie mają wprawy w budowaniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie zadania profesjonalistom. Zatrudniając dobrą ekipę remontową, można zyskać pewność, że wszystkie czynności będą wykonane w sposób dokładny i estetyczny. Ściana powinna być wytrzymała, estetyczna i przede wszystkim równa. 

     Opracowanie:
     Łąki 31 a
     tel. 667 624 568
     Oceń artykuł (0)
     0.0
     Komentarze
     Dodaj komentarz