Materiał Partnera

Jak poradzić sobie z awarią tłumika samochodowego?

Jak poradzić sobie z awarią tłumika samochodowego?

Wbrew pozorom tłumik samochodowy jest jednym z niezwykle istotnych podzespołów każdego auta. Ten element układu wydechowego pojazdu odpowiedzialny jest nie tylko za ograniczenie hałasu wydobywającego się podczas pracy jednostki napędowej, ale też ma spory wpływ na prawidłowe przetwarzanie spalin. Jego usterki bywają zatem problematyczne – jak sobie z nimi poradzić?

Głośny problem

Uszkodzenie tłumika to kłopot, który objawia się zazwyczaj poprzez nadmierny poziom hałasu wydobywający się z układu wydechowego. Skutecznie utrudnia to jazdę w ruchu drogowym i może być podstawą do odebrania dowodu rejestracyjnego przez funkcjonariusza policji kontrolującego pojazd. Tłumik samochodowy ulega niekiedy uszkodzeniom mechanicznym ze względu na swoje położenie, co może skutkować np. powstawaniem dziur i tym samym nieprawidłową pracą tego komponentu. Usterki mogą wynikać także z pojawiającej się korozji. Rdza doprowadza do powstawania ubytków, które natomiast wpływają nie tylko na pojawienie się uciążliwego hałasu, ale też niewłaściwego przetwarzania spalin i – co za tym idzie – spadku mocy silnika. Oferowane w renomowanej hurtowni motoryzacyjnej Euro-Moto kompletne tłumiki spełniają wszelkie rygorystyczne wymogi odnośnie emisji spalin oraz hałasu, dzięki czemu można z łatwością zastąpić nimi uszkodzone komponenty i przywrócić pełną sprawność uszkodzonego układu wydechowego. Kompleksowa oferta renomowanych specjalistów zajmujących się tłumikami nie kończy się jednak wyłącznie na możliwości sprzedaży nowego elementu – czym jeszcze się zajmują?

Nowe części i nie tylko

Znajdujące się w układzie wylotowym tłumiki nierzadko pojawiają się w większej ilości – czasem występują dwa bądź trzy. W zależności od modelu samochodu stosuje się konkretne rozwiązania w tym zakresie, dlatego konieczne jest dopasowanie właściwego zamiennika w przypadku usterki. W wybraniu odpowiedniego komponentu pomogą specjaliści z renomowanej hurtowni motoryzacyjnej, którzy są też w stanie zająć się naprawą uszkodzonego tłumika. W krótkim czasie fachowcy zajmą się spawaniem tłumika samochodowego tak, by przywrócić mu pełną sprawność. Mogą oni również zadbać o poprawne zainstalowanie nowej końcówki wydechowej, która nada sportowego charakteru pojazdowi lub po prostu polepszy walory dźwiękowe samochodu. Kompleksowa obsługa układów wydechowych to zatem możliwość dopasowania odpowiednich części, ich zakup połączony z instalacją lub nawet naprawą uszkodzonych części tłumika. Warto z niej skorzystać poprzez wybór dobrej hurtowni motoryzacyjnej specjalizującej się w sprzedaży właśnie tego typu komponentów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz