Artykuł sponsorowany

Jak pomóc osobie uzależnionej? Sprawdź ofertę Ośrodka terapii uzależnień Spichlerz

Jak pomóc osobie uzależnionej? Sprawdź ofertę Ośrodka terapii uzależnień Spichlerz

Różne sytuacje życiowe, potknięcia, problemy rodzinne czy zawodowe często sprawiają, że człowiek oddaje się w ręce nałogu, z którego najczęściej bardzo trudno samodzielnie wyjść. Wsparcie rodziny i bliskich osób zazwyczaj nie wystarcza, a osoba uzależniona potrzebuje specjalistycznej pomocy, aby móc wrócić do normalnego życia. Sprawdź ofertę Ośrodka terapii uzależnień Spichlerz i zobacz, jak pomóc uzależnionym od różnych używek i czynności.

Od czego zacząć terapię?

Często mimo nawet mocnych więzi rodzinnych, małżeńskich czy przyjacielskich, osoby bliskie nie są w stanie pomóc uzależnionemu i nie mają mocy, która mogłaby przekonać taką osobę do leczenia. Decyzja ta musi być podjęta przez samego człowieka, którego to uzależnienie dotyczy. Zadaniem rodziny czy bliskich może być jedynie wsparcie w podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia. Specjaliści z Ośrodka terapii uzależnień Spichlerz przygotowują dla swoich pacjentów terapie, które odpowiadają na zastane problemy. Dopasowany program leczenia oraz rozpoczęcie terapii zależy od tego, w jakim stanie znajduje się obecnie osoba uzależniona, jaka jest jej przeszłość i jak często poddawana już była leczeniu. W ośrodku leczone są różne rodzaje uzależnień:

  • uzależnienie od narkotyków,

  • uzależnienie od alkoholu,

  • uzależnienie od hazardu,

  • uzależnienie od zakupów.

Decyzję o rozpoczęciu leczenia musi podjąć sam pacjent, mimo że problem ten dotyka najczęściej całe rodziny i środowisko, w którym żyje uzależniony. Ośrodek prowadzi terapie weekendowe dla rodzin osób uzależnionych. To bardzo ważny rodzaj wsparcia i pomocy, który pozwala zrozumieć problem

 — podkreślają założyciele ośrodka.

Specjalistyczna kadra i miejsce, które sprzyja leczeniu

Przedstawiciele ośrodka dbają o to, aby każdy pacjent otrzymał specjalistyczną pomoc. Z tego względu na miejscu działa zarówno psychiatra, jak i instruktor terapii uzależnień. Ważnym aspektem w całym procesie leczenia jest również udostępnienie osobom uzależnionym ośrodka, który znajduje się w ciepłym, spokojnym i przytulnym dla pacjenta miejscu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz