Materiał Partnera

Jak perfekcyjnie dbać o samochód- czyli idealnie czyste auto

Jak perfekcyjnie dbać o samochód- czyli idealnie czyste auto

O samochód powinniśmy regularnie dbać. Konieczne są naprawy eksploatacyjne, ale również przeglądy techniczne, czy tak zdawałoby się prozaiczne i przyziemne sprawy, jak mycie auta. Dzięki temu troszczymy się o lakier, ale również o elementy podwozia i wnętrze, bo zwykle od razu czyścimy wszystko. Wielu klientów zrezygnowało obecnie z myjni tunelowych, gdyż pojawiały się głosy, że wielkie szczoty mogą szkodzić lakierowi, więc szczególnie jeśli mamy nowe auto to zdecydowanie chętniej wybieramy myjnię ręczną, bezdotykową, samoobsługową. Są to rozwiązania wygodne, a mycie samochodu samemu może okazać się nawet całkiem przyjemne. Myjnie samoobsługowe w ostatnich latach znacząco zyskały na popularności w naszym kraju.


Myjemy auto

W myjni samoobsługowej mamy m.in. możliwość mycia mikroproszkiem. Technika ta pozwala na skuteczne i dokładne wyczyszczenie wszelkich zabrudzeń, jakie występują na samochodzie. Po zakończeniu czyszczenia wygląda on tak, jakby właśnie opuścił salon. Profesjonalne doczyszczenie auta jest możliwe m.in. dzięki pracownikom myjni, którzy powinni być odpowiednio przeszkoleni i znać wszystkie techniki mycia, aby móc służyć wsparciem klientom przyjeżdżającym do myjni. Mycie mikroproszkiem wyróżnia się wysokim poziomem skuteczności, dlatego warto skorzystać z oferty myjni, która taką opcję udostępnia.

Kolejny krok w myciu auta

Gdy już przeprowadzimy dokładne mycie auta mikroproszkiem, konieczne jest przeprowadzenie spłukiwania. Odbywa się ono bieżącą, czystą wodą, która jest pod dużym ciśnieniem. W niektórych opcjach jest możliwość zastosowania wody zmiękczonej oraz zdemineralizowanej.

Nakładanie wosku

Oferta obejmuje gorący nano-wosk. Jego nanoszenie na powierzchnię samochodu odbywa się z wykorzystaniem gorącej, zmiękczonej wody. Metoda ta stanowi iście perfekcyjne zabezpieczenie dla powierzchni lakieru, jak również zapewnia spływanie po niej wody.

Nabłyszczanie pojazdu

Nabłyszczenie lakieru na naszym samochodzie można osiągnąć, bez jakichkolwiek plam oraz zacieków. W tym celu konieczne jest zastosowanie wody zmiękczonej i zdemineralizowanej, która w procesie odwróconej osmozy, uchroni karoserię przed niechcianymi plamami. Nabłyszczać jest dozowany niezwykle precyzyjnie i działa równomiernie z osuszaczem, dzięki czemu widoczny jest zadziwiający efekt połysku, a woda natychmiast spływa z karoserii.

Takie mycie naszego auta powinno być przeprowadzane regularnie dla zapewnienia dłuższej żywotności karoserii. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz