Artykuł sponsorowany

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek?

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek?

Kiedy kupujemy perfumy w sprawdzonych, sieciowych drogeriach stacjonarnych, prawdopodobieństwo natrafienia na jakąkolwiek podróbkę jest naprawdę minimalne, choć w mediach wspominano kilka razy o takich przypadkach. Zakupy w Internecie są znacznie trudniejsze – niestety zdarzają się oszustwa. W sklepie internetowym widzimy opis, cenę i zdjęcie produktu, ale nie możemy go dotknąć. W jaki sposób możemy odróżnić oryginalne perfumy od podróbek?

Cena produktu oryginalnego

Oryginalne perfumy znanych marek, których nazwy kojarzy niemalże każdy, jak Channel, Dior, czy Chloe, kosztują sporo i nie zapowiadają się tu żadne zmiany. Jeżeli sklep oferuje nam perfumy w zaniżonej cenie, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że produkt nie jest oryginalny. Trzeba jednak zaznaczyć, że inaczej powinniśmy patrzeć na ceny w sklepach stacjonarnych i internetowych. Sklepy stacjonarne nakładają bardzo wysokie marże, więc jeśli widzimy wysoką przecenę, ale cena końcowa i tak jest wysoka, nie ma w tym nic podejrzanego. W sklepach internetowych jest nieco inaczej, bo one z założenia oferują cenę niższą niż drogerie w centrach handlowych. Trzeba rozejrzeć się w popularnych sklepach i sprawdzić, jak kształtują się progi cenowe.

Opakowanie i flakonik

Jeśli cena wydaje nam się w porządku, przyjrzyjmy się, jak wygląda opakowanie i flakonik perfum. Znajdźmy zdjęcia perfum w sprawdzonych źródłach i porównajmy z tym, które widzimy na stronie sklepu, a później oczywiście z produktem, który do nas dotrze. Opakowanie może różnić zmieniona litera w nazwie perfum, inna czcionka, czy jej rozmiar – mówi nam przedstawicielka sklepu PerfumyGdansk.pl, który ma bardzo szeroką gamę dostępnych produktów. Inny może być układ kolorów, ich odcienie, czy wytłoczenia na kartoniku. Jeżeli kartonik nie wzbudza podejrzeń, weźmy pod lupę flakonik. Kształt buteleczki, jej odcień, znajdujący się na niej nadruk, a także wielkość i detale korka zawsze powinny w stu procentach zgadzać się z oryginałem. Na spodzie flakonika powinien się znajdować numer seryjny – wytłoczony lub naklejony. Korzystając ze specjalnej wyszukiwarki, możemy sprawdzić oryginalność perfum. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę typu check cosmetics numer seryjny, powinna ona rozpoznać markę i produkt. Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre wyszukiwarki mogą nie rozpoznawać produktów typu perfumy z edycji limitowanej i tych, które posiadają zmienioną przez producenta numerację. Zmiana numeracji wprowadzana jest po to, by utrudnić podrabianie perfum.

Zapach

Ostatni etap sprawdzenia, czy nasz zakup to oryginalne perfumy znanej marki, to oczywiście sprawdzenie zapachu na własnej skórze. Trzeba mieć na uwadze, że zapach oryginalnych perfum zmienia się na skórze, ponieważ działają różne nuty zapachowe. Na tym polega urok drogich, markowych perfum – mamy w nich nutę głowy, nutę serca i nutę bazy, które grają na naszej skórze, a to jak je odbieramy, zależy od wielu czynników, na przykład od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, czy pory dnia. Warto też wspomnieć o ciekawostce, jaką jest reformulacja perfum. Reformulacja to zmiana formuły perfum, czyli jej receptury lub składu, w wyniku której zapach zaczyna pachnieć inaczej niż dawniej. Co może to tego prowadzić? Podmiana składników lub zmiana ich proporcji, wzbogacenie kompozycji o nowe składniki lub zubożenie jej przez odjęcie składników. Perfumy po jakimś czasie mogą więc pachnieć inaczej od pierwowzoru i jest to wyczuwalne dla każdego pasjonata perfum. Jeśli więc kupujemy kolejny flakon ulubionych perfum i pachną ciut inaczej niż poprzedni, nie musi to oznaczać, że kupiliśmy podróbkę. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz