Materiał Partnera

Jak odpowiednio zadbać o sierść psa?

Jak odpowiednio zadbać o sierść psa?

Duża część społeczeństwa lubi i posiada zwierzęta. Często nimi są psy. Właściciele tych czworonogów powinni wiedzieć, w jaki sposób dbać o ich wygląd i zdrowie. W ostatnim czasie coraz modniejsze staje się korzystanie z usług profesjonalnych salonów dla psów. W tych miejscach pracownicy zajmują się pielęgnacją zwierząt, np. dbają o ich sierść. Na czym dokładnie polega cały zabieg?

Jakie korzyści daje korzystanie z psich salonów?

Jeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu mało kto słyszał o tym, by chodzić z psami do profesjonalnych salonów. Obecnie jest to dość powszechne i popularne. Podejście właścicieli tych czworonogów nie powinno dziwić, ponieważ psy są naszymi dobrymi przyjaciółmi i warto robić wszystko, żeby czuły się jak najlepiej oraz by dobrze wyglądały. Psie salony oferują nam rozmaite usługi mające na celu pielęgnację naszych pupili.

Jednym z profesjonalistów w tej dziedzinie jest fryzjer dla psów. Warto się do niego udać w sytuacji, gdy np. nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyczesać psa. Posiadając pupila, który ma długą gęstą sierść to zadanie nie jest łatwe, podobnie jak znalezienie odpowiedniego narzędzia, którym się posłużymy. Psi salon, jak np. Psia Uroda Salon Pielęgnacji Psów wyposażony jest w najróżniejsze narzędzia ułatwiające pielęgnowanie zwierząt, dlatego jest to dużo łatwiejsza dla nas rozwiązanie niż podjęcie się samodzielnych prób.

Wizyta u psiego fryzjera

Wizyta u psiego fryzjera nie jest czymś nadzwyczajnym. Podczas pielęgnacji sierść psa jest wyczesywana, kąpana, suszona, a na samym końcu następuje stylizacja sierści. Na początku osoba pracująca w psim salonie zapoznaje się z naszym pupilem. Dopiero po zapoznaniu się ze zwierzęciem można przejść do pierwszego etapu pielęgnacji sierści, czyli wyczesywania.

Wyczesywanie sierści zazwyczaj wygląda w ten sam sposób. Pies znajduje się na specjalnym stole i przypinany jest smyczą, aby zapobiec jego ewentualnej ucieczce. Następnie psi fryzjer bierze odpowiednie narzędzie i zaczyna wyczesywać martwą sierść. Do każdego rodzaju sierści przeznaczone są inne narzędzia służące do wyczesywania. Wyczesywanie sierści powinno być delikatne, ponieważ łatwo jest wyrwać psu zdrową sierść. W przypadków dużych psów ta część zabiegu może trwać nawet około godziny.

Po wyczesywaniu sierści przychodzi kolej na kąpiel. Podczas tego zabiegu pies umieszczany jest w dużej wannie, gdzie ponownie się go przypina smyczą. Następnie osoba zajmująca się pielęgnacją psa dokładnie kąpie zwierze. W tym celu używane są specjalistyczne szampony dla psów. Dokładne umycie i wypłukanie dużego psa trwa około 45-60 minut. Po kąpieli psa czeka suszenie sierści. W tym celu również używa się specjalistycznych suszarek, które potrafią wydmuchiwać wodę z sierści psa. Samo suszenie może trwać nawet pół godziny. Ostatnim etapem pielęgnacji psa jest wyczesanie go przy użyciu szczotki pudlówki. Jej zastosowanie powoduje wygładzenie sierści. Na tym etapie psi fryzjer podcięcie sierści.

Cała wizyta w salonie dla psów trwa około 3 godzin, dlatego nie musimy zostawać razem z naszym psem. W tym czasie mamy możliwość załatwienia innych spraw.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz