Materiał Partnera

Jak odpowiednio dobrać oprawki do okularów do twarzy?

Jak odpowiednio dobrać oprawki do okularów do twarzy?

Kiedy już ustalono na badaniu okulistycznym, jakich szkieł potrzebujemy do naszych okularów, trzeba również dobrać oprawki. Okulary korekcyjne, których musimy używać ze względu na wadę wzroku mogą wpływać korzystnie również na nasz styl i wygląd. Poprawny dobór okularów i oprawek sprawi, że będziemy się w nich prezentować bardzo atrakcyjnie. Mogą nam dodać uroku i wydobyć z nas piękno. Co natomiast w przypadku, gdy nie chcemy nosić okularów?

Oprawki do okularów, a kształt twarzy

Aby dobrze dobrać okulary, należy najpierw określić kształt naszej twarzy. Przy twarzy okrągłej, należy dobrać okulary, które powodują jej wydłużenie i wyszczuplenie. Przy twarzy trójkątnej dobrze prezentują się okulary o delikatnym, owalnym kształcie. Również twarz o kształcie kwadratowym wypada nieco załagodzić, w tym celu stosuje się często ciemniejsze oprawki górne, a jaśniejsze oprawki dolne. Przy twarzy podłużnej należy nieco wyrównać jej proporcje. W salonach Optyk Jak Się Patrzy można skorzystać z porad certyfikowanych stylistów okularowych, którzy dobiorą oprawy okularowe nie tylko do anatomii twarzy, ale także do indywidualnego stylu każdego nas. Istnieje również możliwość wyboru i doboru okularów przeciwsłonecznych, które przydadzą się na słoneczne dni.


Alternatywa dla okularów – soczewki kontaktowe

Jeżeli z jakiś powodów nie możemy, lub nie chcemy nosić tradycyjnych okularów, mamy możliwość wyboru soczewek kontaktowych. Jak je odpowiednio dobrać? Jeżeli nie chcemy tradycyjnych okularów, warto zdecydować się na soczewki kontaktowe, które są dość wygodne, zwłaszcza, jeśli mamy różnicę w wadzie wzroku w jednym i drugim oku, bądź, kiedy zależy nam na wygodzie, lub wykonujemy zawód, w którym używanie tradycyjnych okularów mogłoby wiązać się z ich spadnięciem, czy zniszczeniem. W przypadku soczewek kontaktowych trzeba dbać o ich higienę. Jeśli chodzi o dobór, to jest on ściśle uzależniony od naszej wady wzroku. Dopasowując je należy sprawdzić ostrość wzroku, sprawdzić przedni odcinek oka i jego refrakcję, pomiar wydzielania łez i krzywizny rogówki. Jeżeli chodzi o walor estetyczny, możemy zdecydować się na soczewki kolorowe, które zmienią kolor naszych oczu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz