Materiał Partnera

Jak odpowiednio dobrać kosiarkę do wielkości trawnika?

Jak odpowiednio dobrać kosiarkę do wielkości trawnika?
Przed podjęciem decyzji o zakupie kosiarki warto zastanowić się nad różnymi wariantami. Na rynku mamy szeroki wybór modeli kosiarek. Aby znaleźć urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość trawnika. Jest to kluczowe kryterium, na podstawie którego jesteśmy w stanie wybrać kosiarkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Warto przyjrzeć się różnym rodzajom kosiarek i zainwestować w model, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. 

Kosiarki ręczne i elektryczne

Kosiarki z napędem ręcznym będą wystarczające przy małej powierzchni trawnika. Bardzo dobrze sprawdzą się też kosiarki elektryczne – z uwagi na ograniczoną długość przewodu lepiej wybrać je w przypadku mniejszego trawnika. Ich zalety to: łatwość użytkowania, cicha praca silnika oraz stosunkowo niskie koszty użytkowania. Dodatkowo te urządzenia ogrodnicze zwykle posiadają poręczny zbiornik na ściętą trawę. Obecnie mamy możliwość zakupu kosiarki elektrycznej w wersji energooszczędnej. Wariantem kosiarki elektrycznej jest kosiarka akumulatorowa, ciesząca się coraz większą popularnością. 


Kosiarki spalinowe i traktorki ogrodowe

Przy większych powierzchniach warto zastanowić się nad zakupem kosiarki spalinowej. Są to solidne urządzenia z różnymi systemami cięcia. Idealnie sprawdzą się więc w przypadku obszernego trawnika, którego koszenie często pochłania dużo sił i czasu. Aspekty te można zredukować do minimum również przy użyciu traktorka ogrodowego. Jest to maszyna wielozadaniowa, a jej zastosowanie zwiększy komfort i wydajność pracy. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem, które całkowicie zwolni nas z obowiązku koszenia trawnika, jest automatyczny robot koszący. Ten sprzęt może okazać się wybawieniem dla posiadaczy dużych posesji.

Narzędzia uzupełniające

Posiadanie okazałego ogrodu często wiąże się z koniecznością koszenia trawy w miejscach o nierównej powierzchni lub trudno dostępnych. Jest to niełatwe zadanie, gdy do dyspozycji mamy wyłącznie kosiarkę. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się kosy spalinowe i elektryczne. Służą one do podkaszania niewielkich powierzchni. Do małych trawników nadadzą się kosy elektryczne, natomiast do dużych – kosy spalinowe. Rozważając zakup sprzętów ogrodniczych, warto skorzystać z oferty firmy, która posiada szeroki wybór tego typu artykułów – takiej, jak AB-Pol. Wówczas mamy możliwość porównania różnych urządzeń i zainwestowania w model, który spełni nasze oczekiwania. 
Opracowanie:
Sobienie-Jeziory, Duży Rynek 2
tel. 25 685 84 13
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz