Materiał Partnera

Jak odnowić auto i sprzedać je drożej?

Jak odnowić auto i sprzedać je drożej?

Każda osoba, która chce sprzedać swoje auto, dąży do tego, aby uzyskać jak najbardziej korzystną dla siebie cenę. Aby jednak móc tę wywoławczą podnieść nawet o 10-15%, należy przygotować pojazd do zbycia. Mowa o przeprowadzeniu działań auto detailingu wewnętrznego oraz zewnętrznego, pozwalającego na znaczną zmianę wyglądu samochodu. Wielokrotnie sam lakier potrafi odświeżyć auto, nadając mu bardziej sportowego, czy eleganckiego charakteru i przede wszystkim efektu jak wprost z salonu motoryzacyjnego…

Punktowe lakierowanie karoserii

Punktowe lakierowanie karoserii, bez konieczności demontażu określonych elementów, to szybki oraz tani sposób na eliminowanie skutków małych stłuczek, czy też rys powstałych po kontakcie z gałęziami, czy kostkami lodu podczas gradobicia. Polega ono zaś na dobieraniu takich technik i powłok lakierniczych, aby nowy lakier idealnie harmonizował się z tym starym. Mowa tutaj między innymi o ważnym cieniowaniu kolorów. W profesjonalny sposób jest w stanie przeprowadzi to jednak tylko nowoczesny zakład blacharsko-lakierniczy, który stosuje tzw. metodę SPOT. Przykładem jest doświadczony zespół PRO ONE AUTO SERWIS, który jest w stanie przeprowadzić punktowe lakierowanie nawet w zaledwie dwie godziny! Wszystko zależy jednak o rodzaju uszkodzenia oraz jego powierzchni. Usunięcie go przed sprzedażą pojazdu jest jednak bardzo istotne. Dzięki temu nie tylko możemy podyktować wyższą cenę, ale także możemy liczyć na większe zainteresowanie i szybsze zbycie się pojazdu. Szeroko rozumiany auto detailing stosują skutecznie między innymi dealerzy samochodowi, czy też firmy zajmujące się leasingiem pojazdów!

Stawiając na całkowitą „wymianę” powłoki lakierniczej

Całkowita wymiana powłoki lakierniczej wiąże się z wyższymi kosztami, niż naprawy i renowacje punktowe, ale pozwala na uzyskanie lepszego efektu. Mowa nie o równomierności kolorystycznej, ale o jej świeżości. Nowy lakier potrafi znacznie odmienić wygląd pojazdu, który nawet ze starszych roczników, będzie prezentował się, jak ten nakładany fabrycznie. Dowodem na to są między innymi odświeżane pojazdy zabytkowe, które choć posiadają kilkadziesiąt lat, wielokrotnie wyglądają, jakby właśnie zjechały z taśmy produkcyjnej! Jest to jednak efekt zastosowania odpowiednich powłok, które muszą dla danego kształtu pojazdu, jego marki i modelu być idealnie dostosowane. Pozwala to na uzyskanie bardziej eleganckiego czy sportowego charakteru samochodu. Wszystko to prowadzi zaś do wyższej ceny, jaką możemy zażądać przy sprzedaży auta. Jest to podyktowane nie tylko jego prezencją, ale także własnościami technicznymi. Dobry lakier to bowiem skuteczna ochrona karoserii przed zarysowaniem, mrozem, promieniowaniem UV, blaknięciem, czy korozją! 

Opracowanie:
Płock, Grodzka 15 lok. 10
tel. 666 975 615
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz