Materiał Partnera

Jak odmienić mieszkanie za pomocą stylowych dodatków?

Jak odmienić mieszkanie za pomocą stylowych dodatków?

Jak to mówią- diabeł tkwi w szczegółach. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane dodatki nadają pomieszczeniu klimat i świadczą o indywidualnym guście domowników. Ważne, żeby przy urządzaniu domu lub mieszkania kierować się podobnymi zasadami, tak aby końcowy efekt aranżacji był całościowo spójny. Jak to zrobić?

Twoje mieszkanie – Twoje zasady

To, w jaki sposób udekorujemy swoje mieszkanie, zależne jest przede wszystkim od naszych upodobań. W końcu to my sami mamy czuć się dobrze w swoich czterech ścianach. Na początek warto wybrać motyw przewodni aranżacji – każde z pomieszczeń powinno pasować do siebie, stylem i kolorystyką. Nadmierna ilość dodatków, wzorów i barw może doprowadzić do wrażenia wizualnego chaosu. Warto zachować umiar- chcemy podkreślić wnętrze i nadać mu charakteru, a nie zagracić je dużą ilością nie mających ze sobą nic wspólnego przedmiotów.

Szukaj inspiracji wszędzie, gdzie się da

Zarówno w sieci, jak i wielu katalogach wnętrzarskich, znajdziemy mnóstwo zdjęć i porad, dotyczących trendów w aranżacji. Warto je przejrzeć i zdecydować, jakie dodatki najbardziej sprawdzą się w naszym domu. Inspirować możemy się też wnętrzem, które kiedyś nas zachwyciło, naturą, podróżami, konkretnym stylem w dekoracji czy kolorem. Jeśli nie mamy pomysłu lub wręcz przeciwnie- mamy ich bardzo wiele, ale na żaden nie umiemy się zdecydować – warto zaprosić do współpracy fachowca. Pani Renata Ruta od lat specjalizuje się w dekoracjach pomieszczeń i chętnie służy pomocą swoim klientom. Jest też właścicielką sklepu Urokliwy Domek. Jak przekonuje – nie ma złych pomysłów na oryginalną aranżację wnętrza, jest tylko niewłaściwe ich wykonanie. Dobry dekorator wyjdzie naprzeciw naszym oczkowaniom, pomoże w zakupach i spełni nasze marzenie o przytulnie urządzonym gniazdku.

Kilka dodatków – piorunujący efekt

Czasami naprawdę nie potrzeba wiele, by zupełnie odmienić wygląd danego pomieszczenia. Nowe, ozdobne poduszki na kanapie czy stylowa lampa, od razu zwrócą na siebie uwagę. Dekoracyjne doniczki z ciekawymi roślinami lub gustowne świeczniki, w mgnieniu oka uatrakcyjnią salon. Niekiedy postawienie na komodzie kilku eleganckich ramek na zdjęcia dopełni wystrój. Możemy w tym celu użyć także plakatów, wazonów czy oryginalnych figurek. Te i wiele innych interesujących propozycji znajdziemy między innymi w Urokliwym Domku. Dużą zaletą dodatków jest to, że możemy często je zmieniać i zastępować innymi. Dzięki temu jedno pomieszczenie może zyskać kilka, niebanalnych oblicz. My za to możemy cieszyć się jego nową odsłoną zależnie od sezonu czy nastroju.

Opracowanie:
Leszno, Narutowicza 22
tel. 663 898 929
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz