Materiał Partnera

Jak nie stracić na sprzedaży używanego auta?

Jak nie stracić na sprzedaży używanego auta?

Pozbycie się używanego samochodu związane jest ze stresem wynikającym z konieczności organizacji poszukiwania kupca oraz liczeniem ile auto straciło na wartości. Krajowy sektor motoryzacyjny ma bardzo rozwinięty rynek samochodów wtórnych, co wynika ze specyfiki rynku wewnętrznego oraz z dużego importu z takich pojazdów zza naszej zachodniej granicy. Poniżej zamieszczamy kilka rad jak zwiększyć wartość sprzedawanego auta.

Przyczyny utraty wartości samochodu

Cena używanego auta jest wypadkową wielu czynników, z których najbardziej oczywistym jest jego wiek – im auto jest starsze, tym tańsze. Zależne jest to również od marki samochodu i klasy; auta luksusowe, jak Mercedes, tracą na wartości znacznie szybciej niż te użytkowe z niższej i średniej półki, do których możemy zaliczyć marki Fiat, Volkswagen i Ford. Kolejnymi wyznacznikami są przebieg oraz stopień zużycia samochodu, które wynikają bezpośrednio od tego, jak dany właściciel auto traktował. Regularne przeglądy, częsta wymiana oleju i wrażliwych podzespołów silnika i podwozia z pewnością zaoszczędzą nam przykrego rozczarowania przy wycenie naszych czterech kółek. Fakt garażowania pojazdu również ma niebagatelny wpływ na stan karoserii, poniżej omówimy jednak wpływ estetyki kabiny auta, zwłaszcza elementów, które są często używane przez kierowcę i pasażerów, jak osłony przeciwsłoneczne lub osłony dźwigni zmiany biegów, na jego cenę przy sprzedaży.

Jak zwiększyć wartość auta?

Szybko zużywające się wewnętrzne akcesoria samochodowe psują jego wygląd i mogą zniechęcić potencjalnego nabywcę. Często inwestycja w nowe osłony przeciwsłoneczne lub osłonę dźwigni hamulca ręcznego zwraca się z nawiązką przy sprzedaży, ponieważ kabina świadczy o tym, że właściciel dbał o swoje cacko. Takie detale do auta oferują producenci wszystkich marek w swoich autoryzowanych salonach, jednak cena może okazać się zaporowa. Idealnym wyjściem było by znalezienie krajowego producenta mającego w swojej ofercie wymienione wcześniej osłony i pokrywy dźwigni hamulca ręcznego, który zaopatruje popularne marki w akcesoria samochodowe. Wcześniej wymienione marki korzystają m. in. z akcesoriów produkowanych przez firmę Or-Sat z Żar, która dzięki bogatemu asortymentowi zyskuje coraz więcej klientów firmowych i prywatnych w całym kraju. Tacy producenci, oferujący zarówno wyposażenie zastępcze wykonane na wzór oryginału, jak również realizujący indywidualne zamówienia, mogą okazać się świetnym sposobem na ograniczenie deprecjacji auta. Zadbane auto świadczy o jego właścicielu i nieprzywiązywanie uwagi do tego znanego powiedzenia może nas słono kosztować przy jego sprzedaży, warto więc dokonać oględzin kabiny samochodu i ocenić, co powinno być wymienione.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz