Materiał Partnera

Jak negocjować w kantorze? Kilka cennych porad

Jak negocjować w kantorze? Kilka cennych porad

Nie wszyscy wiedzą, że kurs wymiany walut można negocjować. Warto się na to zdecydować, zwłaszcza jeśli chcemy kupić albo sprzedać większą sumę pieniędzy. Jak przygotować się do negocjacji? Podpowiadamy.

Warto się targować

Niektórzy negocjowanie ceny traktują jak rozrywkę. W sklepie, na targu i przy wszystkich innych okazjach próbują się targować. Dla niektórych nawet drobny upust jest powodem do satysfakcji. Innym zależy na bardzo atrakcyjnej stawce. Osobom lubiącym się targować znacznie łatwiej przyjdzie negocjowanie cen w kantorze. Będzie to dla nich bardziej naturalne. Jednak negocjowania cen można się nauczyć – nawet jeśli nie mamy targowania się we krwi. Warto się tego nauczyć, bo negocjując kurs walut, możemy oszczędzić sporo pieniędzy – zwłaszcza kiedy wymieniamy większe sumy. Pierwszym krokiem w negocjacjach jest pewność siebie – jeśli z przekonaniem będziemy zabiegać o najlepsze dla nas warunki, mamy większą szansę na sukces. Ważne jest też mieć poczucie, że nic nie tracimy – jeśli nie uda nam się wynegocjować lepszych warunków, zawsze możemy dokonać wymiany walut po pierwotnym kursie. Negocjując, możemy tylko zyskać. Warto o tym pamiętać.

Skłonni do negocjacji

Na stronach internetowych lub w siedzibach niektórych kantorów widnieją informacje, że można w nich negocjować ceny. Warto zwrócić na to uwagę – jeśli widzimy taką informację, możemy być pewni, że próba targowania się wyjdzie nam na dobre. U wielu osób funkcjonuje przekonanie, że negocjować kurs można tylko, jeśli chcemy wymienić spore sumy pieniędzy. To nieprawda. Korzystniejszy kurs można wynegocjować nawet przy zakupie kilkuset euro, funtów czy dolarów. Oczywiście, przy obrocie większymi pieniędzmi, mamy większe pole do negocjacji i upust może być większy. Korzystają z tego przede wszystkim przedsiębiorcy. Jednak dobre kantory doceniają także klientów indywidualnych i im także pozwalają na negocjowanie warunków wymiany.

Dobry wybór

Duży wybór walut, atrakcyjne kusy i elastyczność – takie cechy powinien mieć doby kantor. Tak naprawdę wcale nie jest łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do wymiany gotówki – zwłaszcza jeśli zależy nam na jakiejś mniej popularnej walucie – takiej jak na przykład japońskiej jeny, chorwackie kuny czy bułgarskie lewy. Kantorem, który oferuje korzystne kursy wielu różnych walut, jest Kantor wymiany walut s.c. zlokalizowany przy ulicy Karmelickiej w Krakowie. Można tu kupić i sprzedać wiele różnych walut po bardzo korzystnym kursie. Zaletą tego kantoru jest także otwartość na negocjacje. Dzięki temu mamy gwarancję, że wymiana pieniędzy będzie dla nas korzystna.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz