Materiał Partnera

Jak naprawić uszkodzoną biżuterię?

Jak naprawić uszkodzoną biżuterię?

Biżuteria jest ważnym dodatkiem do każdego stroju. Dodaje mu szyku i elegancji. Nakładając ładny naszyjnik do zwykłej sukienki, szybko przemienimy ją w wyjściową kreację. Niestety, czasami biżuteria się psuje. Możemy zupełnie przypadkowo zerwać łańcuszek lub zgubić oczko w pierścionku czy kolczyku. Zepsutej biżuterii nie trzeba wyrzucać. Zamiast kupować nowe ozdoby, lepiej naprawić te, które odłożyliśmy do szkatułki. Jak i gdzie naprawić uszkodzoną biżuterię?

 

Naprawa biżuterii u jubilera

Naprawą uszkodzonej biżuterii zajmują się pracownie jubilerskie. Oferują profesjonalną naprawę złotych i srebrnych wyrobów, bez względu na stopień skomplikowania uszkodzeń. Podejmują się najtrudniejszych zleceń, a także rekonstrukcji starych ozdób. Pamiątki rodzinne mogą wyglądać jak nowe i jak dawniej stanąć na komodzie, przypominając nam najbliższych. Jubilerzy uzupełnią ubytki lub naprawią uszkodzenia, a następnie wypolerują i oczyszczą biżuterię, która odzyska swoją dawną świetność.

 

Zakres usług pracowni jubilerskiej

Pracownie jubilerskie oferują szeroki zakres usług, w tym:

  • lutowanie zerwanych łańcuszków i bransoletek,
  • lutowanie pękniętych pierścionków i kolczyków,
  • naprawę i wymianę zapięć od łańcuszków, bransoletek i kolczyków,
  • dorabianie bigla czy zatyczki do kolczyków,
  • dorabianie ogniw do łańcuszków,
  • dolutowanie ogniw, sztyftów i uszek w kolczykach.
Jubilerzy mogą nam pomóc również z innymi problemami. Jeżeli okaże się, że łańcuszek lub bransoletka, którą otrzymaliśmy na prezent, są za długie, w pracowni jubilerskiej możemy je skrócić. Za małe pierścionki i obrączki można powiększyć (lub zmniejszyć, gdy są za duże), a mało widoczne grawery – poprawić. Można zwiększać i zmniejszać pierścionki nawet wtedy, kiedy są wysadzane brylantami lub kamieniami naturalnymi. Ponadto jubilerzy zajmują się odświeżaniem biżuterii, czyszcząc i polerując wyroby – mówi nasz rozmówca z pracowni jubilerskiej WS Twój Jubiler.

 

Jak wygląda proces naprawy uszkodzonej biżuterii?

W celu naprawy uszkodzonej biżuterii musimy przynieść wymagające renowacji wyroby do pracowni jubilerskiej. Tam poznamy dokładny proces naprawy i dowiemy się, ile będziemy musieli zapłacić za wykonane usługi. Musimy pamiętać, że będzie to wstępna wycena. Koszty mogą ulec nieznacznym zmianom, jeśli np. okaże się, że potrzeba więcej materiału do osiągnięcia pożądanego przez obie strony efektu.

Czy warto naprawiać uszkodzoną biżuterię? Zdecydowanie tak! Pracownie jubilerskie gwarantują wysokiej jakości usługi naprawcze, które pozwolą na nowo cieszyć się ulubionymi ozdobami.

Oceń artykuł (2)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz