Materiał Partnera

Jak mieć białe zęby?

Jak mieć białe zęby?

Piękny śnieżnobiały uśmiech to nasza najlepsza wizytówka. Każdy kto lubi kawę, herbatę czy napoje gazowane wie, że pożądana barwa zębów nie jest łatwa do utrzymania. Z pomocą przychodzą nam jednak preparaty wybielające lub specjalistyczne usługi stomatologiczne.

Hollywoodzki uśmiech

Uśmiech gwiazd ekranu jest zawsze doskonały. Rzeczywistość nie jest jednak taka jak w filmach, a nasze zęby żółkną i osadza się na nich kamień. Bieli zębów szkodzi kawa, herbata, czerwone wino, antybiotyki, a także palenie papierosów. Jednym słowem – aby mieć ładną barwę zębów trzeba zdobyć się na wiele wyrzeczeń lub skorzystać z możliwości oferowanych zarówno przez przemysł kosmetyczno-medyczny, jak i gabinety stomatologiczne.

Pierwszy sposób wybielania zębów wymaga od nas rozeznania wśród preparatów, pozwalających na samodzielnie wykonany „zabieg”. Do wyboru mamy między innymi paski wybielające, pasty wybielające czy żele do wybielania zębów. Jak używać pasty – każdy wie. Jeśli chodzi o paski wybielające – należy przyklejać je dokładnie do zębów w górnej i dolnej szczęce dwa razy dziennie i pozostawiać na 30 minut. Efekt będzie widoczny już po paru dniach. Dwufazowe żele sprzedawane są razem z nakładką na zęby, która nasączana płynem działa wybielająco. Domowe rozjaśnianie trwa kilka tygodni, a efekt utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Jeśli zależy nam na trwałym rezultacie, powinniśmy skorzystać z pomocy dentysty.

Wybielanie zębów u stomatologa

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale tylko wybielanie oferowane przez stomatologów estetycznych można uznać za skuteczne i bezpieczne. Dentysta, specjalista stomatologii estetycznej, może zastosować wiele metod, aby nasze zęby stały się śnieżnobiałe, między innymi takie jak wybielanie nakładkowe, poprzez naświetlanie czy wybielanie laserowe.

Metoda Night White, z której skorzystamy np. w Studiu Stomatologii Estetycznej w Krakowie, jest niezwykle wygodna, bowiem można ją zastosować w warunkach domowych. Pacjent otrzymuje od swojego dentysty cienką, foliową szynę, którą wypełnia odpowiednim żelem i zakłada na noc na zęby. Szyna przygotowywana jest indywidualnie. Efekty rozjaśniania widać zazwyczaj już po pierwszej nocy, ale kurację powinno się stosować ok. 14 dni. Studio SE oferuje również szybkie metody wybielania, np. z użyciem preparatu Opalescence Xtra Boost. Pozwala on przeprowadzić zabieg podczas jednej wizyty w gabinecie. Stomatolodzy z Krakowa stosują także nowoczesną technologię wybielania zębów w systemie BEYOND, polegającą na naświetlaniu światłem i przynoszącą niezwykle skuteczne, trwałe i pozbawione skutków ubocznych rezultaty.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz