Materiał Partnera

Jak mężczyzna może zadbać o paznokcie?

Jak mężczyzna może zadbać o paznokcie?

Współczesne trendy męskiej elegancji wymagają od mężczyzn nie tylko schludnego ubioru, nienagannej czystości i modnej fryzury, ale także zadbanych dłoni. Współczesny mężczyzna musi umieć o siebie zadbać – umiejętność ta jest wręcz postrzegana jako atrybut nowoczesnego przedstawiciela brzydszej płci. Wizyta u kosmetyczki to nic strasznego, a świadczyć może wyłącznie o profesjonalnym podejściu do zagadnienia.

Paznokcie – ważniejsze, niż sądzimy

Długo nieobcinane, o niezdrowym kolorze czy wręcz brudne paznokcie od razu rzucają się w oczy. Jeśli pracujemy z klientami, to od naszej aparycji zależy bardzo wiele, a niezadbane paznokcie bardzo źle świadczą o ich posiadaczu i mogą negatywnie wpływać na zawierane umowy biznesowe. Ma to szczególne znaczenie tak dla kobiet, ale i dla mężczyzn, którzy coraz częściej dbają o spójność swojego wizerunku, świadomie dobierając elementy garderoby i tworząc unikatowy, wyrażający ich osobowość styl. Paznokcie muszą iść z duchem tych czasów i pięknie się prezentować w każdej sytuacji. Wielu mężczyznom może wydawać się, że nikt nie zwraca na nie uwagi, ale to częsty błąd – podobnie zresztą jest z butami, na które spotykani – choćby przypadkowo – ludzie spoglądają niezwykle często, zazwyczaj nie zdając sobie z tego sprawy. Warto od czasu do czasu zafundować sobie porządny manicure ze wszystkimi opcjami pielęgnacyjnymi. Oferuje go na przykład Katarzyna Grzyb Studio urody.

Niezdrowy wygląd paznokci jako zwiastun choroby

Dzięki fachowemu podejściu szybko uzyskamy piękne paznokcie, a doświadczona kosmetyczka od razu zauważy, jeśli coś będzie z nimi nie tak. Paznokcie są bowiem swoistym zwierciadłem procesów zachodzących w naszym organizmie i jeśli będzie się w nim działo coś niepokojącego, od razu to zauważymy. Wygląd paznokci zależny jest między innymi od poziomu witamin, jakie przyjmujemy z pokarmem, metabolizmu, a także funkcjonowania narządów wewnętrznych. Mogą je także trapić ich własne choroby, na przykład pasożytnicze czy grzybicze, które częściej pojawiają się przy paznokciach stóp. Te zresztą też warto pielęgnować – można nawet zaryzykować stwierdzenie, że nawet dokładniej niż te u dłoni. Paznokcie u stóp są bowiem dużo bardziej narażone na niesprzyjające warunki obniżonej dostępności do powietrza, słońca czy ciepła, a wszystko to wpływa na ich aparycję oraz podatność na choroby. Ta zwiększa się także wówczas, gdy mamy zmniejszoną odporność, chorujemy na grypę czy nawet zwykłe przeziębienie.

Opracowanie:
Ostrołęka, Gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 7a lok. 1a
tel. 502 616 332
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz