Jak masować twarz, czyli roller do twarzy – hit czy kit?

Jak masować twarz, czyli roller do twarzy – hit czy kit?

Masaż twarzy przynosi wiele korzyści. Prawidłowo wykonany nie tylko relaksuje, ale także koi skórę, zmniejsza zmarszczki i niweluje cienie pod oczami. Czy wiesz, że możesz wykonać taki masaż samodzielnie? Dowiedz się, czym jest wałek do twarzy i jakie jest jego działanie. Poznaj zalety rollera i sprawdź, jak wykonać odprężający masaż krok po kroku.

Czym jest wałek do twarzy?

Wałek do twarzy najczęściej składa się dwóch kamieni połączonych rączką. Rollery wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem naturalnego materiału, dlatego każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju i może różnić się wielkością, kształtem oraz kolorem. Do wyboru są większe i mniejsze modele, ale najczęściej spotykane są wersje dwustronne. 

Rollery do twarzy wykonywane są z różnego rodzaju kamieni. Najbardziej popularne są wałki z jadeitu i kwarcu różowego, ale na rynku znajdziesz też modele z kryształu górskiego i ametystu. Kamienie żadowe określa się „kamieniami młodości”, a kwarc różowy „kamieniem miłości” – według azjatyckiego podejścia ich działanie ma zbawienny wpływ na organizm. Rollery do twarzy znajdziesz w sklepach oferujących produkty do naturalnej pielęgnacji.

wałek do twarzy

Jak działa roller do twarzy?

Jadeitowy wałek do twarzy znany jest nie od dziś, ale dopiero od kilku miesięcy stał się hitem wśród osób zainteresowanych naturalną pielęgnacją. Rollery wykorzystywane są w Medycynie Chińskiej do masażu i liftingu twarzy.

Dlaczego warto sięgnąć po wałek do twarzy? Dlatego, że jego działanie jest naprawdę szerokie. Chcesz zapomnieć o szarej cerze? Spróbuj masażu za pomocą kamieni, które w naturalny sposób wytwarzają chłód. Taki masaż poprawia mikrokrążenie krwi. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a co za tym idzie, twarz jest wypoczęta.

Wałek do twarzy sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale także na specjalne okazje. Jego działanie docenisz szczególnie po nieprzespanej nocy lub imprezie trwającej do białego rana. Poranny masaż zagwarantuje szybkie pozbycie się opuchlizny pod oczami oraz nieestetycznych cieni. Jeszcze lepsze efekty uzyskasz, gdy dzień wcześniej schowasz wałek do lodówki lub zamrażarki.

Kolejne plusy regularnego masowania za pomocą rollera to spłycanie drobnych zmarszczek i bruzd, zmniejszanie widocznych porów, a także działanie odprężające. Przyjemny masaż twarzy ukoi skórę i zrelaksuje.

Jak wykonać masaż twarzy rollerem?

Wałek warto wykorzystać po wcześniejszym peelingu, który otwiera i oczyszcza pory. Działanie chłodnego kamienia sprawia, że pory zostają zamknięte, dlatego przed zabiegiem umieść roller w lodówce. Ochłodzenie kamienia wpłynie też na szybsze zredukowanie opuchlizny. Wałek możesz stosować na suchą skórę, ale jeśli zmagasz się z przesuszeniem, wykorzystaj kilka kropel olejku.

Pierwszy krok to umycie twarzy i szyi. Roller zalecany jest do stosowania japońskiej techniki liftingu, która wykorzystuje masaż shiatsu, dlatego najpierw użyj dłoni – głaszcz skórę, a następnie delikatnie uciskaj palcami. Po wykonaniu masażu twarzy dłońmi przejdź do masowania za pomocą wałka. Przykładaj wałek do skóry i wykonuj ruchy na zewnątrz twarzy. Pamiętaj, by nie naciskać zbyt mocno.

Rozmasuj punkt pomiędzy brwiami i poruszaj się w górę. Jeśli chcesz pozbyć się worków pod oczami, ostrożnie masuj ten obszar, idąc od nosa w kierunku skroni. Rozmasuj policzki, również rozpoczynając od nosa w kierunku ucha. Roluj okolicę ust, skupiając się na miejscach, gdzie pojawiają się zmarszczki. Następnie przejdź do podbródka, rozpoczynając od obszaru znajdującego pod dolną wargą. Nie zapomnij o szyi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz