Materiał Partnera

Jak kupić trafiony prezent?

Jak kupić trafiony prezent?

Wręczanie prezentów daje wielką radość nie tylko obdarowywanemu, lecz także samemu wręczającemu. Nierzadko jednak zakup prezentu wiąże się z ogromnym stresem i zmartwieniem – nie mamy pomysłu albo nie wiemy, co ucieszy daną osobę. Często również im większą chcemy sprawić radość, tym bardziej każdy z pomysłów wydaje się nam niewystarczający, banalny. Dodatkowo przeżywamy, czy wybrany przez nas prezent będzie trafiony i co jeśli nie trafimy w czyjś gust.

Często zapominamy o prawdziwym znaczeniu prezentów, które powinny być wyrazem pamięci i próbą sprawienia przyjemności. Wolimy zapytać wprost, co ktoś chce dostać, niż zaskakiwać; wolimy sami wybrać sobie praktyczny prezent, niż dostać coś od serca. Podstawowym zadaniem prezentu niejednokrotnie jest ich funkcjonalność właśnie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, podpowiadamy, jak kupić trafiony prezent.

Banalne czy ponadczasowe?

Można usłyszeć, że perfumy kupuje się co okazję, biżuteria jest niewyszukanym pomysłem, a kwiaty to prezent zapychacz na awaryjne sytuacje. Rzeczywiście niektóre prezenty uchodzą za banalne, ale nierzadko cieszą najbardziej ze wszystkich możliwych.

Zamiast zatem nazywać je banalnymi, proponujemy traktować tego typu pomysły za ponadczasowe. Przecież nie wszystkie perfumy pachną tak samo. Ba, nawet wyglądają zupełnie inaczej. Biżuteria to bardzo ogólne pojęcie, które kryje w sobie miliony różnych perełek, a każda z nich wygląda inaczej i jest z indywidualną dedykacją. Podobnie kwiaty zachwycają swoją różnorodnością, a nie często ktoś kupi sobie sam piękny bukiet.

Nawet standardowy prezent wymaga starań

Nawet jeśli po raz piąty kupujesz bliskiej osobie perfumy, nie odnoś wrażenia, że jesteś monotematyczny i nudny. Nowy zapach w oryginalnej butelce, która sama w sobie może być dekoracją, nie zostanie przyjęty jako kolejne perfumy do kolekcji, tylko nowy gadżet. Pamiętajmy, aby sprawdzić zapach perfum, nie kierować się jedynie ich opakowaniem. Koniecznie sprawdźmy trwałość, aby wyróżniały się dobrą jakością.

Do takich ponadczasowych prezentów należą również książki. Oczywiście musimy mieć pewność, że osoba obdarowywana lubi czytać i taki prezent nie sprawi jedynie kłopotu. Co więcej, będziemy spokojniejsi, jeśli upewnimy się, że nie ma również danej lektury w swoim zbiorze i nigdy jej nie czytała. Pamiętajmy także, aby wybrać dobrą książkę, która ma pozytywne recenzje i odpowiada gustom czytelniczym osoby obdarowywanej. Musimy przeczytać przynajmniej opis książki, nie wybierajmy nigdy w ciemno!

Kobiety szczególnie doceniają ponadczasowe prezenty. Są doskonałym wyborem na wiele okazji, np. na Dzień Matki, Walentynki, Gwiazdkę czy Dzień Kobiet. Prestiż tego typu prezentów podkreśla ważną uroczystość i najlepiej oddaje uczucia, które, przekazując prezent, chcemy właśnie wyrazić.

Zaskakuj z rozwagą

Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby zaskoczyć prezentem i podarować coś niespotykanego, pamiętajmy, aby kierować się jedynie upodobaniami obdarowywanego, a nie swoimi własnymi. Jeżeli słabo znamy tę osobę, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. 

Prawdopodobnie gadżet, który wybierzemy, będzie i dla nas novum, dlatego zasięgnijmy porady specjalistów. Poczytajmy fora i recenzje, zapytajmy kogoś, kto użytkuje wybrany przedmiot i wybierzmy model dobrej jakości.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz