Materiał Partnera

Jak i dlaczego powinno zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi wypadkami w zimę?

Jak i dlaczego powinno zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi wypadkami w zimę?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym firmy ubezpieczeniowe notują zwiększoną liczbę szkód. Z tego względu warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie na zimę: dla domu, samochodu czy rodziny. Jedziesz na narty, wybierasz się w podróż samochodem, obawiasz się wzmożonych opadów deszczu, czy śniegu? Sprawdź, jak zabezpieczyć się przed wszelkimi niebezpieczeństwami i przeczytaj o przydatnych ubezpieczeniach na zimę.

Ubezpieczenia zdrowotne

Czy udając się za granicę np. na narty, zastanawiałeś się, jakie prawa przysługują Ci w kwestii opieki zdrowotnej? Większość podróżujących decyduje się na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego “EKUZ”. Mało kto wie, że karta EKUZ gwarantuje tylko pokrycie kosztów leczenia. Dopiero decydując się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, zabezpieczysz się przed wezwaniem do pokrycia kosztów leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego oraz transportu w trakcie akcji ratunkowej. 

Ubezpieczenie samochodu

Zimą warunki na drodze są szczególnie niebezpieczne. O ile OC zapewnia zwrot kosztów osobie poszkodowanej, o tyle dopiero wykupienie AC pozwoli sprawcy na otrzymanie rekompensaty w zakresie pokrycia własnych strat. Według specjalistów z firmy Ubezpieczenia i Finanse bp.j. P. Baumann, P. Świerczek, do kompletu ubezpieczeń OC i AC warto dodać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców.

Ubezpieczenie domu

Zimą warto pomyśleć o ubezpieczeniu domu i znajdujących się w nim rzeczy. O tej porze roku najczęściej słyszy się o zapadających się dachach lub ścianach pękających od mrozu. Kolejna kwestia to Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas, w którym dekoracje są sporym obciążeniem dla elektryczności i mogą doprowadzić do pożaru. Ponadto, aktywnie działają wtedy szajki złodziei. Decydując się na ubezpieczenie domu, masz gwarancję, że na skutek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty powstałej np. z powodu włamania, pokrycie szkód będzie obowiązkiem ubezpieczyciela. Ubezpieczenie zdrowotne, samochodu czy domu pozwala ubezpieczonemu poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz