Materiał Partnera

Jak funkcjonują najlepsze polskie strzelnice?

Jak funkcjonują najlepsze polskie strzelnice?

Sporty strzeleckie w Polsce z każdym roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To dlatego powstaje w naszym kraju coraz więcej nowoczesnych strzelnic. Wiele z nich wyposażonych jest w kawiarnie, niektóre są w stanie zapewnić nawet catering. Dzięki temu miejsca te stały się tak popularne, jak między innymi kręgielnie. Dowiedz się, jakie zalety ma zabawa na strzelnicy i gdzie znaleźć dobrą placówkę.

Gdzie znaleźć dobrą strzelnicę?

Strzelnice w Polsce nie są popularne tak jak w Stanach Zjednoczonych, czy na zachodzie Europy. Warto jednak wiedzieć, że w naszym kraju działa wiele związków strzeleckich, a miłośników tych sportów oraz koneserów broni palnej przybywa. Ze strzelnic często korzystają również doszkalający się policjanci, nowi adepci, a także osoby, które chcą dzięki temu nabyć nowe umiejętności, mogące zapewnić im i ich domostwom bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o polską mapę strzelnic, warto wiedzieć, że najczęściej można je spotkać w dużych wojewódzkich, bądź powiatowych miastach. Spora część z nich znajduje się również na obrzeżach miast, co sprzyja wybieraniu się tam większymi grupami – np. na męską integrację pracowniczą. Jednym z tak zlokalizowanych miejsc jest Strzelnica 9-tka, która położona jest w niedalekiej odległości od Warszawy – w Józefowie. To tam odbywają się kursy i zawody strzeleckie, a także organizowane są imprezy prywatne.

Świetny sposób na spędzanie czasu

Zabawa na strzelnicy to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Wpływa ona bowiem na redukcję napięcia mięśniowego, a także czynników stresu, wyzwala poczucie własnego bezpieczeństwa, a także wartości i co ważne, pomaga rozwijać koordynację ruchową, pamięć oraz koncentrację. To dlatego dzisiaj ze strzelnic korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Warto jednak przyjrzeć się dodatkowym ofertom, jakie wystosowują najlepsze placówki. Są one bowiem gotowe na organizowanie imprez na strzelnicach. W ostatnim czasie jest to świetne miejsce do zorganizowania tam wieczoru kawalerskiego, urodzin, czy też wspomnianych imprez pracowniczych.

Tory strzeleckie i broń

Każda strzelnica wyposażona jest w kilka torów strzeleckich. Najlepsze placówki umożliwiają dzięki nowoczesnej technologii, dostosowywanie ich długość – najczęściej strzelanie odbywa się na takich dystansach jak 10 metrów, a także 15, 20 i 25 metrów. Dużo zabawy zarówno dla osób doświadczonych, jak i początkujących sprawia strzelanie dynamiczne do ruchomych tarcz. Jeśli chodzi o udostępnianą broń przez najszerzej zaopatrzone strzelnice, można znaleźć w nich pistolety/rewolwery 0,22 (np. Margolin); pistolety 6,35 (np. Beretta 950B); pistolety 9 mm (np. CZ 85 Combat); karabinki czy też nawet broń historyczną, taką jak rewolwer NAGANT 1941, karabin MAUSER-LA CORUNA 1949, karabin MOSIN 1891/30.

Opracowanie:
Józefów, Nadwiślańska 92
tel. 22 769 39 61
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz