Materiał Partnera

Jak funkcjonalnie urządzić małą sypialnię?

Jak funkcjonalnie urządzić małą sypialnię?

Wyposażenie mieszkania musi być połączeniem wygody oraz walorów estetycznych. Inaczej jednak będziemy urządzali salon, a inaczej kuchnię. Zupełnie inne przeznaczenie ma również sypialnia. W każdym z nich będziemy zwracać uwagę na inne aspekty i wykorzystywać inne kolory. Ogromne znaczenie ma też rozmiar pokoju, który ma największy wpływ na wybór mebli. Najwięcej problemu sprawiają małe sypialnie.

Sypialnia nowoczesna lub tradycyjna

To, w jaki sposób urządzimy wnętrze naszego domu, zależy w dużym stopniu od naszych upodobań. Musimy jednak wziąć też pod uwagę względy praktyczne, takie jak funkcjonalność mebli oraz sprzętów, a także rozmiar pomieszczenia. Musimy zadbać o to, by w małej sypialni znalazło się wszystko, czego potrzebujemy, ale jednocześnie – by nie była ona zagracona. Nie ma przy tym zalecanych lub odradzanych stylizacji; wszystko bowiem zależy od naszego umiaru. Najlepiej będzie, jeśli poradzimy się obsługi w salonie meblowym, do którego się udamy. Pracownicy, na przykład salonu meblowego Heban, mają wiedzę z zakresu meblarstwa i są w stanie doradzić nam optymalne rozwiązania.

Mała sypialnia będzie równie dobrze prezentować się w nowoczesnej stylizacji, co w klasycznej. Musimy zadbać jedynie o to, by nie „przeładować” jej ornamentami i ilością wyposażenia. Najlepszym rozwiązaniem jest tu minimalizm – umieszczenie jedynie potrzebnych sprzętów. Meble do sypialni to przede wszystkim łóżko, to centralny element wyposażenia. Jeśli nie mamy przylegającej garderoby, musimy zadbać też o pojemną szafę. Przydatne będą też stoliki obok łóżka. Warto zdecydować się tu na funkcjonalne meble – na przykład łóżko z dużą skrzynią.

Kolory w małej sypialni

Meble mają ogromne znaczenie w aranżacji wnętrza – to one decydują o wygodzie naszego mieszkania oraz pozwalają organizować przestrzeń. Oferta rynku jest w tym zakresie tak bogata, że każdy znajdzie meble pokojowe odpowiadające jego potrzebom – niezależnie czy urządza kawalerkę dla singla, czy dom dla rodziny z kilkorgiem dzieci.

Nie wolno nam jednak lekceważyć znaczenia innych elementów wnętrza, przede wszystkim koloru. Nie tylko wpływa on na nasz nastrój, ale pozwala optycznie wpływać na wnętrze. Odpowiednio dobierając barwy we wnętrzu, możemy je powiększyć lub przytłoczyć. W małej sypialni najlepiej prezentować się będą jasne kolory – błękit, biel, mięta oraz ich pochodne. Pozwalają one się wyciszyć, uspokoić umysł, a do tego sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze, a cała aranżacja sypialni nabiera lekkości. Również meble w jasnych kolorach będą tu lepszym rozwiązaniem.

Opracowanie:
Koło, Szkolna 19
tel. 63 272 03 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz