Materiał Partnera

Jak efektownie wyeksponować trofea?

Jak efektownie wyeksponować trofea?

Trofea myśliwskie mają kilka zadań do spełnienia. Stanowią pozostałości po wielowiekowej tradycji łowów – trofea były bowiem kolekcjonowane od samych początków myślistwa. Są wyrazem najwyższego szacunku dla pokonanego zwierzęcia, pokazują dokonania myśliwego, a także pięknie zdobią wnętrze jego domu. Dlatego tak ważne jest, aby efektownie je wyeksponować.

Na drewnie

Najczęściej używanym i jednym z najbardziej szlachetnych materiałów wykorzystywanych do tworzenia podkładek pod trofea myśliwskie jest drewno. Ich szeroki wybór posiada sklep Koczy, producent myśliwskich akcesoriów drewnianych.

Za trofeum łowieckie uznawane są te części ciała upolowanego zwierzęcia, które są charakterystyczne dla jego gatunku, a więc skóra, futro, pióra, poroże, czaszka, uzębienie oraz pazury. Wszystkie po odpowiednim spreparowaniu i oprawieniu mogą stanowić piękne trofeum.

Do każdego z nich należy jednak dobrać inny rodzaj podkładki. Deski pod poroża, podobnie jak deski pod czaszki należy dobierać indywidualnie do zwierzęcia. Inna dla jelenia, inna dla daniela. Jeszcze inaczej wyglądają deski do medalionów. Tak jak głowy upolowanych gatunków różnią się od siebie, tak samo inne są też podstawy do nich.

Galanteria drewniana związana z myślistwem ma bogatą ofertę. Wybierać możemy pomiędzy prostymi i rzeźbionymi deskami. Decyzja zależy od naszych upodobań. Mniej zdobień daje bardziej surowy wygląd, podczas gdy zdobienia nadają jej bardziej klasyczny charakter. W obu przypadkach najważniejsza jest jednak jakość i wytrzymałość drewna. Trofeum musi być dobrze spreparowane i solidnie przymocowane – ma to być przecież stała ozdoba domu myśliwego.

Mosiężne dodatki

Oprócz doboru desek, należy zwrócić też uwagę na inne akcesoria. O ile w przypadku medalionów mocowania nie są widoczne, o tyle przy deskach pod oręż dzika trzeba zadbać, aby i one dobrze się prezentowały.

Tutaj zastosowanie mają maskownice na oręż dzika. Wykonane z mosiądzu, dostępne są w różnych kształtach i zdobieniach – najczęściej w kształcie liści dębu udekorowanych żołędziami. Pięknie dopełniają umieszczonych w nich szabli i fajek.

Wizytówka myśliwego

Bogata i dobrze wyeksponowana kolekcja trofeów to duma każdego myśliwego. W ten sposób pokazuje szacunek upolowanemu zwierzęciu – tak robili też nasi przodkowie wieki temu. Eksponowanie trofeów to nieodłączna część bycia myśliwym i nie można o tym zapominać. Małe mieszkanie nie stoi tu na przeszkodzie – i w nim można w piękny sposób pokazać swoje zdobycze. Kluczowe są materiały, których użyjemy w ich przygotowaniu.

Opracowanie:
Sierakowice, Kozielska 33
tel. 32 238 44 61
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz