Artykuł sponsorowany

Jak działają skupy złomu i metali kolorowych?

Jak działają skupy złomu i metali kolorowych?
Spotkać je można niemal w każdym mieście. Skupy złomu i metali kolorowych, bo o nich mowa, świetnie łączą interesy tych, którzy chcą zarobić na sprzedaży niepotrzebnych rzeczy wykonanych z metalu oraz tych, którzy je skupują i sprzedają z zyskiem. Co jeszcze warto wiedzieć o działalności takich firm? Czy naprawdę opłaca się skupować i sprzedawać złom? Szczegóły w naszym artykule.

Dlaczego skupy złomu są takie popularne?

Złom, czyli metalowe przedmioty i części, które wyszły już z użytku, stanowią niepotrzebne obciążenie wielu gospodarstw domowych: zajmuje cenne miejsce, które można wykorzystać w lepszy sposób. Złom zalega nie tylko w piwnicach i garażach osób prywatnych, ale powstaje też w wyniku prac różnych zakładów przemysłowych. Gdziekolwiek się znajduje, złom psuje estetykę danego miejsca, dlatego warto go oddać do punktu skupu.

Nie tylko metal

Dobry skup złomu powinien przyjmować nie tylko niepotrzebne graty z metalu, ale też te wykonane z metali kolorowych np. z miedzi, która jest bardzo popularna wśród zbieraczy złomu, ale też z aluminium (np. puszki), mosiądzu, cynku, ołowiu, wolframu. Innymi skupowanymi materiałami są m.in. surowce wtórne, odpady bezpieczne i niebezpieczne czy oleje. Efektywnie działający skup złomu powinien przyjąć każdą, również dużą ilość wymienionych wyżej przedmiotów.

Konkurencyjne ceny

Dla osób sprzedających złom bardzo istotne są, poza dużym zakresem rodzajów przyjmowanych materiałów, jego ceny. Klienci, zwłaszcza ci oddający złom regularnie, mają zwykle doskonałe rozeznanie w cennikach poszczególnych firm. Ceny złomu nie są stałe, dlatego przed jego sprzedażą zawsze warto się upewnić, czy coś się nie zmieniło w kwestii stawek. Zdarzają się takie okresy, gdy złom jest wyjątkowo drogi, wtedy na pewno warto go sprzedawać.

Co dzieje się dalej z odpadami?

Klienci odstawiający złom do punktu jego odbiory takiego jak KM Szrot zwykle nie interesują się dalszym losem sprzedanych przedmiotów, jednak warto wiedzieć, co się z nimi potem dzieje. Złom poddawany jest utylizacji, która pozwala odzyskiwać mające wartość metale z niepotrzebnych rzeczy i poddawać je recyklingowi. Po przetworzeniu punkt skupu złomu sprzedaje przetworzone metale kupcom, którzy zaoferują za nie atrakcyjną cenę. Odbiorcami są tu często np. przedsiębiorstwa produkcyjne lub jubilerzy. Warto też odnotować, że punkty skupu złomu powinny posiadać stosowne pozwolenia i certyfikaty upoważniające do prowadzenia takiej działalności.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz