Materiał Partnera

Jak działają skupy aut?

Jak działają skupy aut?

Jeśli jesteś osobą nieinteresującą się motoryzacją, a mającą do sprzedania swój stary samochód, może okazać się to istną męką. Trzeba znać dokładnie parametry swojego auta, gdzie zostało kupione, jak wysokiej ceny możemy zażądać za dany przebieg. Wyjść jest kilka, zazwyczaj pytamy się obeznanego znajomego o pomoc, lub też, aby oszczędzić sobie nerwów,decydujemy się na sprzedaż swojego pojazdu do skupu aut.

Formularze i formalności

W dzisiejszych czasach niemal każdy skup samochodów używanych posiada swoją stronę internetową, na której zazwyczaj udostępniona jest możliwość wypełnienia formularza. Dotyczy on naszych podstawowych danych osobowych oraz informacji o aucie. Następnie czekamy aż skup się z nami skontaktuje. Oczywiście możemy to załatwić w bardziej tradycyjny sposób, dzwoniąc i umawiając się na spotkanie.

Wycena

Następnym krokiem jest spotkanie z pracownikiem skupu w celu wyceny auta. Po usłyszeniu zaproponowanej kwoty musimy zdecydować, czy nas satysfakcjonuje. Oczywiście na tym etapie nie jest to w żaden sposób wiążące, ale jeśli cena nam odpowiada, możemy przejść do kolejnego etapu sprzedaży auta.

Podpisanie umowy

Po zaakceptowaniu propozycji skupu, musimy dopełnić wszelkich formalności związanych ze sprzedażą. Podpisujemy umowę kupna-sprzedaży, po tym samochód przechodzi na własność firmy, do której się udaliśmy, a my dostajemy pieniądze w gotówce lub w przelewie.

Skup samochodów a komis

Wiele osób nie zna różnicy między skupem aut a komisem, a jest ona dość spora. Po pierwsze, skup aut kupuje od nas samochód z chwilą zaakceptowania warunków. Wtedy auto przechodzi na własność skupu, a my dostajemy pieniądze do ręki po podpisaniu umowy. Jeśli chodzi o komis, sytuacja jest trochę inna, gdyż działa on na zasadzie udostępnienia miejsca dla naszego samochodu, aby potencjalni kupcy mogli go obejrzeć. Nie dostajemy pieniędzy od razu, a samochód wciąż jest nasz. Z chwilą sprzedaży, na co możemy poczekać trochę dłużej niż kilka dni, otrzymujemy kwotę uszczuploną o prowizję komisu. Ponadto skupy samochodów, takie jak na przykład Skup samochodów auto złom, oferuje nam kupno niemal każdego pojazdu. Często nie liczy się marka samochodu, pochodzenie (samochody sprowadzane na przykład z Anglii) lub też stan (powypadkowe, spalone, uszkodzone).  Natomiast komis skupuje jedynie wybrane maszyny, sprawne i w stanie na tyle dobrym, aby ktoś chciał je kupić w celach użytkowych. Kolejną różnicą jest sposób wyceny. W przeciwieństwie do skupu aut, komis zazwyczaj nie oferuje nam profesjonalnej wyceny auta. Tak więc całkiem prawdopodobne jest to, że usłyszymy niższą cenę niż tak naprawdę powinniśmy dostać.

Opracowanie:
Gdynia, Pogodna 6 lok. 17
tel. 507 741 990
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz