Artykuł sponsorowany

Jak działają okna energooszczędne? – OKNA ĆMACHOWSKI

Jak działają okna energooszczędne? – OKNA ĆMACHOWSKI

Każda osoba, która buduje lub remontuje dom, powinna szczególną uwagę zwracać na technologie, które spowodują, że budynek stanie się energooszczędny. Prócz stosowania fotowoltatiki, wentylacji mechanicznej z rekuperacją czy prócz pomp ciepła ważne są również odpowiednie okna. Najlepiej wybierać te z niskim współczynnikiem UV. Jest to parametr przenikania ciepła, który może wynieść nawet mniej niż 0,8 W/(m²K). Jest to umowna granica, pozwalająca uznać dany system okienny za energooszczędny. Co jeszcze wpływa na to, że okno może być sklasyfikowane w tym standardzie? O tym opowiadają doradcy z firmy OKNA ĆMACHOWSKI.

Jak rozpoznać okno energooszczędne?

Okno energooszczędne to takie, które ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła UV. Powinien on wynosić mniej niż 0,8 W/(m²K), a niektórzy producenci osiągają wynik nawet około 0,6 W/(m²K). Poszukując okna energooszczędne, zawsze zatem należy zwracać uwagę na współczynnik UV. Na ogół producenci i dystrybutorzy jasno wskazują, które konstrukcje z ich oferty to systemy okienne premium, a które należą do stolarki okiennej tradycyjnej. Pomocne może być również podążanie za cenami. Okna energooszczędne są droższe, ale tacy sprzedawcy jak firma OKNA ĆMACHOWSKI z Będzina potrafią zaskoczyć rabatami.

Jeśli chodzi zaś o marki, którymi warto się zainteresować, na liście nie może zabraknąć producentów DOBROPLAST, EUROCOLOR, SALAMANDER czy też KNS. Przykładem okna energooszczędnego jest zaś EUROCOLOR GENEO z profilem RAU-FIBRO, który wyprodukowany został z tworzyw nowej generacji.

Jak tworzone są okna energooszczędne?

Okna energooszczędne tworzone są w całkowicie inny sposób niż tradycyjne systemy okienne. Przede wszystkim producenci stawiają na rozbudowane pakiety szybowe, które tworzą razem zestaw zespolonych szyb. Najczęściej okno energooszczędne posiada ich trzy, a między nimi stworzona jest również bariera z gazu szlachetnego. Stanowi go argon, który znacznie poprawia izolacyjność przegrody szklanej.

Jak podkreślają doradcy z firmy OKNA ĆMACHOWSKI, okno energooszczędne musi posiadać również nowoczesne rozwiązania uszczelniające, w tym uszczelki środkowe. Ważne są także specjalne powłoki niskoemisyjne, służące do odbijania promieniowania cieplnego długofalowego. Ich działanie jest bardzo proste – przepuszczają one fale cieplne promieniowania słonecznego, ale skutecznie zatrzymują fale podczerwone. W ten sposób pomieszczenie jest nagrzewane od zewnątrz, bez jednoczesnej utraty ciepła panującego wewnątrz. Niekiedy okna energooszczędne wyposażone są też we własne mikrowywietrzniki, które pomagają regulować poziom wilgotności w pomieszczeniach. Dzięki temu w salonie, sypialni czy pokoju dziecka może panować zdrowy mikroklimat.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz