Artykuł sponsorowany

Jak działa zabieg jonoforezy w kosmetyce?

Jak działa zabieg jonoforezy w kosmetyce?

Dziedzina kosmetyki oraz kosmetologii nieustannie się rozwija, często czerpiąc wiedzę z medycyny. Nie inaczej wyglądało to z zabiegiem jonoforezy, wykorzystującej dobroczynne działanie prądu o stałym natężeniu. Tego rodzaju zabiegi pomagają zmniejszyć najbardziej popularne dolegliwości w okolicy twarzy, szyi oraz dekoltu. Ponadto są całkowicie bezbolesne, dając zadowalające efekty.

Kiedy stosuje się jonoforezę?

To zabieg, który początkowo był stosowany w fizykoterapii do leczenia takich dolegliwości, jak między innymi bóle reumatyczne, zaburzenia krążenia, nerwobóle. Jego skuteczność była na tyle wysoka, że zrodził zainteresowanie w dziedzinie kosmetologii. W tym kontekście jonoforezę stosuje się w odniesieniu do twarzy, ponieważ pomaga w leczeniu zarówno trądziku pospolitego, jak i różowatego. Ponadto jest wskazana przy rozszerzonych naczynkach, wiotkości skóry oraz mięśni twarzy, a także widocznych przebarwienia i bliznach, w tym potrądzikowych. Eliminacja wymienionych objawów jest możliwa dzięki wprowadzeniu aktywnych substancji kosmetycznych w głębsze warstwy skóry za pomocą prąd galwanicznego – prądu stałego.

Jak przebiega zabieg?

Całość jest całkowicie bezbolesnym procesem, podczas którego może być odczuwalne jedynie charakterystyczne mrowienie i trwa nie dłużej niż 15 minut. Przed przystąpieniem do zabiegu osoba przeprowadzająca zabieg powinna przeprowadzić wywiad, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Stąd też należy go wykonywać tylko w sprawdzonych miejscach, gdzie pracownicy mają odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie, na przykład gabinecie kosmetycznym Strefa Piękna w Sochaczewie.

Następnie klient lub klienta musi zdjąć wszystkie metalowe przedmioty – zegarek, biżuterię, ozdoby włosów. W tym momencie może zostać podpięta elektroda w formie opaski owiniętej mokrą gazą, którą nakłada się na prawą rękę. W przypadku uczucia dyskomfortu, czyli pieczenia lub szczypania zamienia się ją na metalową płytkę wsadzaną pod bark. Dopiero po takim przygotowaniu do twarzy zostaje przyłożona głowica aparatu i włączony przepływ prądu. W tego rodzaju zabiegach kosmetycznych najczęściej stosuje jony cynku, wapnia i miedzi, które pod wpływem siły pola elektrycznego przedostają się w głąb skóry.

Jakie efekty daje jonoforeza?

Takie zabiegi są nazywane odmładzającymi i to nie bez przyczyny, ponieważ pozwalają na zredukowanie widoczności zmarszczek. Ponadto wykorzystane substancje lecznicze poprawiają koloryt skóry poprzez rozjaśnienie przebarwień, a dodatkowo powodują jej nawilżenie oraz ujędrnienie. Oddziaływanie prądu stałego powoduje poprawę mikrokrążenia, dzięki czemu uszczelniają się naczynia krwionośne, a to zmniejsza wszelkie zaczerwienienia. Z kolei działanie przeciwzapalne wspomaga kurację antytrądzikową. Niemniej jednak należ wziąć pod uwagę, że zadowalające rezultaty będą widoczne po przeprowadzeniu 10 lub 20 zabiegów w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości. Odstępy pomiędzy kolejnymi sesjami powinny być nie krótsze niż dwa dni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz