Materiał Partnera

Jak działa ubezpieczenie podróżne?

Jak działa ubezpieczenie podróżne?

Podróż pozwala zdobyć wspaniałe i inspirujące doświadczenia. Niestety, czasem może się okazać pechowa. Dla własnego komfortu dobrze zabezpieczyć się zawczasu na każdy możliwy scenariusz. Złamana noga czy wypadek samochodowy tysiące kilometrów od domu mogą okazać się sporym utrapieniem. Ubezpieczenie turystyczne pomaga przygotować się na każdą okazję. Jednak aby z niego skorzystać, trzeba wiedzieć, jak ono działa.

Podstawowe elementy

Absolutną podstawą jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Ubezpieczalnia pokryje koszty do wysokości sumy gwarantowanej. Należy pamiętać, że pierwszą czynnością po doznaniu uszczerbku na zdrowiu jest, w miarę możliwości, kontakt z Centrum Alarmowym. Jego numer podany jest na polisie. Wskazana zostanie najbliższa placówka medyczna, a także podany będzie sposób rozliczenia za usługę. Operator wyjaśni, czy wystarczy zaprezentować polisę, czy też zapłacić od razu, a pieniądze zostaną zwrócone potem. Ubezpieczenie kosztów leczenia pokrywa nie tylko pobyt w szpitalu, ale również powrót poszkodowanego do domu czy opiekę dla dzieci. Warto pamiętać, że im z dalszej odległości odbywa się podróż powrotna i im bardziej potrzebna jest opieka medyczna w jej trakcie, tym wyższy będzie koszt całkowity. W razie nagłej potrzeby, można skorzystać nawet z usług stomatologicznych.

Ubezpieczenie turystyczne Assistance jest cennym wsparciem podczas całej podróży. Nikt nie spodziewa się wypadków na wakacjach, ale mogą się one zdarzyć, dlatego warto być na nie przygotowanym. Assistance pozwala powiadamiać osoby bliskie o zmianach w podróży, zmienić rezerwacje lotów i hoteli oraz wspomaga wyrobienie nowych dokumentów i kart kredytowych po ich zgubieniu czy kradzieży. Może nawet zagwarantować wypłatę pieniędzy na kaucję w celu zwolnienia z aresztu.

Gotowy na każdą sytuację

Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa Prestige zapewnia pomoc w stworzeniu idealnie skrojonego pakietu ubezpieczenia. Osobom lubiącym adrenalinę przyda się ubezpieczenie obejmujące następstwo wypadków w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych. Ubezpieczenie kosztów leczenia nie objęłoby takiego przypadku. Zmotoryzowanym przyda się Auto Assistance, dzięki któremu zorganizowane zostanie holowanie i naprawa auta. Osobne ubezpieczenie może dotyczyć opóźnienia lotu. Zwrócone zostaną wszystkie koszty spowodowane przymusowym przedłużeniem pobytu na lotnisku. Kolejne odszkodowanie otrzymać można także, kiedy zagubiony zostanie bagaż. To tylko kilka z wielu opcji, z jakich skorzystać można, ubezpieczając się na czas podróży.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz