Artykuł sponsorowany

Jak działa system master key?

Jak działa system master key?

System master key doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach i budownictwie mieszkaniowym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do poszczególnym pomieszczeń wybranym osobom przy pomocy jednego klucza. Dzięki temu noszenie całego pęku kluczy nie jest już konieczne. Jak działa system master key?

Jeden klucz do wszystkich zamków

System master key inaczej nazywany jest systemem klucza generalnego. Pozwala on uprawnionym osobom otworzyć dowolną liczbę pomieszczeń, do których odgórnie został im przypisany dostęp. Odbywa się to za pomocą jednego klucza, który pasuje do wszystkich zamków zamontowanych w drzwiach danego budynku. Co ciekawe, klucz nie otworzy pomieszczenia, jeśli dana osoba nie ma prawa do niego wejść. Tylko jak to jest możliwe? Za sukces systemu master key odpowiada skomplikowana budowa wkładki do zamka drzwi. Aby ten sam klucz mógł otwierać wybrane zamki, należy prawidłowo dobrać długości jego nacięć do wielkości kołków i plasterków we wkładce. System klucza generalnego może składać się z wkładek bębenkowych, zamków przemysłowych, nawierzchniowych, meblowych a nawet kłódek.

Zalety systemu master key w domu lub firmie

Zdecydowanie największą zaletą systemu klucza generalnego jest wygoda. Każdy użytkownik posiada jeden klucz zamiast kilku do różnych zamków. Klucz ten zawsze jest pod ręką i nie trzeba zastanawiać się do jakich drzwi go użyć. Drugą ważną cechą jest bezpieczeństwo. Decydując się na montaż systemu master key, zyskujemy gwarancję, że nikt niepowołany nie dostanie się do określonych pomieszczeń. Klucz tego rodzaju ciężko jest skopiować poza autoryzowanym punktem  dorabiania kluczy. Jak przekonuje ekspert z firmy Master Key Belmet – system ten można wzbogacić o dodatkowe wkładki antywłamaniowe, co jeszcze bardziej zminimalizuje ryzyko kradzieży w budynku. Wielu klientów chwali takie rozwiązanie także za funkcjonalność, ponieważ obejmuje ono zamknięcia różnego rodzaju. Ponadto system klucza generalnego można zaprojektować  w oparciu rozkład pomieszczeń w danym obiekcie i dostosować do potrzeb jego użytkowników. Warto wspomnieć także o oszczędnościach, związanych z instalacją systemu. W razie zgubienia klucza wystarczy tylko przekodować wkładki, bez konieczności ich wymiany. Nie trzeba też dorabiać dużej ilości kluczy dla wszystkich użytkowników budynku. System master key charakteryzuje się długą żywotnością i bezawaryjnością, co także przekłada się na zredukowanie kosztów związanych z jego modernizacją czy naprawą.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz