Materiał Partnera

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Kominek może pełnić w domu rolę nie tylko dekoracyjną. Jeżeli inwestor zdecyduje się na zakup nowoczesnego wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, stanie się posiadaczem ekologicznego i ekonomicznego systemu grzewczego, zyska bardzo wysoką sprawność energetyczną, jak również piękną wizję ognia i czystość szyby porównywalną z najlepszymi kominkami powietrznymi. Kominek z płaszczem wodnym tworzy samodzielny system centralnego ogrzewania lub współtworzy ten system, współpracując z c.o. gazowym, węglowym lub miałowym.

Kominek z płaszczem wodnym stanowi atrakcyjną alternatywę dla gazu, oleju czy prądu. Taki sposób ogrzewania domu jest uznawany nie tylko za wydajny, ale także ekologiczny i oszczędny. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wybór wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, które są w stanie równomiernie ogrzać cały dom czy mieszkanie, wykorzystując ciepło w maksymalnym stopniu.

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym w zależności od typu wkładu oddaje od 50% do 80% wytwarzanego ciepła do obiegu wodnego, a resztę konwekcyjnie przez szybę i kratki w kominku. Kominki z płaszczem wodnym mogą pracować w instalacjach grzewczych systemu otwartego i zamkniętego. Poprzez wymienniki ciepła kominek może współpracować z systemem ogrzewania podłogowego, ze zbiornikiem kumulacyjnym, tzw. buforem oraz z bojlerem na wodę użytkową.

Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Wykorzystanie kominka jako głównego źródła ogrzewania domu lub mieszkania nie jest nową koncepcją. Na pewien czas wyparte przez piece gazowe czy na olej, obecnie cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów. Dzieje się tak, ponieważ:

  • są łatwe w regulacji dzięki zastosowaniu elektronicznych sterowników procesu spalania i pracy pomp,
  • stanowią ekologiczny i ekonomiczny zamiennik tradycyjnych pieców,
  • sam kominek stanowi elegancką ozdobę pomieszczenia, najczęściej salonu, i tworzy przytulny klimat,
  • efektywnie podnoszą temperaturę w całym domu, gdyż równomiernie rozprowadzają ciepło
  • mogą dodatkowo ogrzewać wodę użytkową,
  • choć sam zakup i instalacja nie są tanie, w dłuższej perspektywie pozwalają wygenerować znaczne oszczędności w opłatach eksploatacyjnych.

Decyzję o montażu kominka z płaszczem wodnym najlepiej podjąć na etapie budowy lub remontu nieruchomości. Następnie warto skonsultować wybór najlepszego modelu ze specjalistami ze sklepu EasyKominki. Oferują oni szeroką gamę rozwiązań dostosowanych do różnych potrzeb.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz