Artykuł sponsorowany

Jak działa kabina parowa?

Jak działa kabina parowa?

Kabina prysznicowa z sauną? Czemu nie! Sprawdź, jak działają nowoczesne kabiny parowe, które pozwolą Ci zażyć odprężającej kąpieli w parze, dzięki której pozbędziesz się toksyn z organizmu, odprężysz po stresującym dniu w pracy i poprawisz krążenie.

Kabina parowa to rozwiązanie polecane wszystkim osobom, które kochają saunę, ale nie mają w domu wystarczającej ilości miejsca na jej montaż. Łączy ona w sobie cechy sauny i tradycyjnego prysznica. Para produkowana jest w nich, dzięki zastosowaniu specjalnego generatora, który wytwarza ciepłą, wilgotną parę  wodną o działaniu odprężającym i poprawiającym stan zdrowia kąpiącej się osoby.

Działanie kabiny parowej

Kabiny parowe dostarczają parę o regulowanej temperaturze, która może wynieść od 20-60 stopni, przy wilgotności powietrza dochodzącej niemal do 100%. Po kąpieli parowej, nasza skóra jest doskonale nawilżona i staje się wyjątkowo gładka oraz miękka.

Oprócz pary, kabiny działają również jako prysznic, oferując kaskadę wody, hydromasaże albo tradycyjny, orzeźwiający prysznic. W kabinach parowych z reguły znajdziemy wbudowane siedzenie, pozwalające nam na wygodne zażywanie relaksu. Dostępne są też modele ze specjalnym oświetleniem kabiny tworzącym wyjątkowy nastrój kąpieli.

Sterowanie kabiną odbywa się za pomocą specjalnego panelu znajdującego się wewnątrz kabiny. Pozwala on regulować temperaturę, timer, oświetlenie i tryb działania kabiny.

Dlaczego warto korzystać z kąpieli parowych?

Kąpiele parowe mają dobroczynne działanie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nie tylko nawilżają skórę i pobudzają krążenie. Mają również dobry wpływ płuca, ponieważ zwiększają ich wydajność. Dodatkowo, podnoszą odporność organizmu i pozwalają mu zwalczać efekty przewlekłego stresu.

Po kąpieli w parze jesteśmy także rozluźnieni i łatwiej nam się zasypia. Kabinę parową docenią także wszyscy reumatycy, ponieważ łagodzi stany zapalne i przynosi ulgę od reumatycznego bólu.

Jak dodaje ekspert z firmy Martiv Polacy coraz częściej zauważają niewątpliwe zalety kąpieli parowych, a urządzenia z hydromasażem i generatorami pary to prawdziwy hit. Kupując kabinę parową, musimy jednak pamiętać, że bardzo ważny jest jej profesjonalny montaż. To bardzo złożone urządzenia, dlatego powinniśmy zostawić to zadanie fachowcom. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że kabina będzie działać na 100% swoich możliwości. 
Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz