Artykuł sponsorowany

Jak działa Bank Żywności w Elblągu?

Jak działa Bank Żywności w Elblągu?
Osoby potrzebujące i najuboższe regularnie potrzebują wsparcia. Jedną z form pomocy jest dostarczanie im zdrowych, pożywnych i ciepłych posiłków. Zajmuje się tym Bank Żywności w Elblągu. Skąd pozyskuje żywność, na czym polega działanie tej organizacji, w jaki sposób można rozpocząć współpracę z tą placówką i kiedy wolontariusze mają najwięcej obowiązków?

Czym jest bank żywności?

Banki żywności to instytucja charytatywne. Ich działalność polega na zbieraniu żywności zdatnej do spożycia, ale już wycofanej z obrotu i takiej, która mogłaby zostać zutylizowana. Najważniejszym aspektem działania banków żywności jest rozdzielenie pozyskanych produktów pomiędzy osoby potrzebujące. Najwięcej pracy placówki te mają w okresie świąt Bożego Narodzenia i w okresie wielkanocnym. Jednym z banków żywności, który można wesprzeć i z którym warto podjąć współpracę, jest Bank Żywności w Elblągu. Wolontariusze działający razem z tą instytucją przekazują pozyskaną żywność osobom najbardziej potrzebującym.

Na czym polegają działania banków żywności?

Banki żywności pracują przez cały rok, ale najwięcej celów realizują w okresach świątecznych. Ich główne zadania to:
  • odbiór żywności od sklepów, rolników i przedsiębiorców,
  • przechowywanie żywności w magazynach i chłodniach,
  • przekazywanie potrzebującym produktów, których termin ważności niedługo się zakończy,
  • dostarczanie żywności organizacjom pomocowym prowadzącym jadłodajnie lub noclegownie.
Miejsca takie, jak banki żywności można wspierać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest pomoc finansowa – wpłacenie nawet niewielkiej sumy pozwoli sfinansować posiłki dla potrzebujących. Równie dobrze można zgłosić się do organizacji partnerskich lub jadłodzielni. Bardzo dobrym uczynkiem jest podzielenie się żywnością z sąsiadem oraz nauczenie się, w jaki sposób nie marnować jedzenia.

Jak działa Bank Żywności w Elblągu?

Bank Żywności w Elblągu założony w 2002 roku z inicjatywy Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Do jego zadań należą: pomoc żywnościowa placówkom i organizacjom charytatywnym oraz pozyskiwanie żywności od producentów i sieci handlowych. Elbląski Bank Żywności dba o to, aby jedzenie nie marnowało się, lecz trafiało do osób najbardziej potrzebujących. Systematycznie organizuje zbiórki żywności, w które angażuje młodzież. Pomaga ubogim osobom i rodzinom z regionu elbląskiego. Pomoc żywnościowa zapewnia potrzebującym smaczny, zdrowy i ciepły posiłek, a pozyskiwanie żywności ma na celu ograniczenie wyrzucania jeszcze dobrych produktów spożywczych.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz