Artykuł sponsorowany

Jak dostosować oświetlenie w profesjonalnej sali konferencyjnej?

Jak dostosować oświetlenie w profesjonalnej sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna to miejsce, w którym odbywają się wszystkie ważne spotkania biznesowe. Projektując tego typu miejsce w siedzibie swojej firmy, należy wiele uwagi poświęcić odpowiedniemu oświetleniu. Nie powinno drażnić oczu, ale umożliwiać swobodne czytanie i sporządzanie notatek, ale też wyświetlanie prezentacji multimedialnych. W jaki sposób zaprojektować oświetlenie, aby było perfekcyjne?

Jak rozmieścić światła?

Jeśli decydujesz się na samodzielne przygotowanie projektu oświetlenia w sali konferencyjnej, musisz przede wszystkim skupić się na prawidłowym jego rozmieszczaniu. Dobrym sposobem jest umieszczenie świateł bezpośrednio nad stołem z możliwością włączania ich partiami. Będzie to przydatne szczególnie wtedy, kiedy planujesz wyświetlać prezentacje multimedialne za pomocą projektora lub tablicy interaktywnej. W salach konferencyjnych naturalne światło słoneczne nie jest sprzyjające, dlatego warto założyć grube rolety, umożliwiające dokładne zacienienie okien. Dzięki temu nawet w słoneczne dni prezentacje będą widoczne dla wszystkich uczestników spotkania biznesowego.

Ważne jest, aby światło nie było za ostre, co często zdarza się w przypadku tego typu miejsc. Spotkania firmowe i szkolenia często są długie i trwają od kilku do nawet kilkunastu godzin. Jaskrawe światło męczy oczy i może powodować dyskomfort.

Instalacja oświetleniowa – jaką firmę wybrać?

Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście wynajęcie firmy oświetleniowej. Pozwala to przede wszystkim zaoszczędzić Twój cenny czas. Firmy takie jak Inspiracje Światłem nie tylko zajmują się wykonywaniem projektu według określonych przez siebie standardów, ale przede wszystkim starają się dostosować go do indywidualnych preferencji każdego klienta.

Jak przebiega realizacja instalacji przez profesjonalną firmę:

  1. Pierwszym etapem jest odpowiednie zaprojektowanie oświetlenia, które musi być dopasowane do wymiarów pomieszczenia, układu miejsc siedzących oraz ogólnego zamysłu przedsiębiorcy, który zleca projekt.
  2. Następnie przedstawiciel firmy wykonuje wszystkie niezbędne pomiary i ocenia, czy dany projekt można w całości realizować w określonym miejscu. Oświetlenie zwykle zakłada się na etapie budowy, dlatego w gotowych salach może być to utrudnione. W przypadku napotkania jakichkolwiek problemów projekt jest modernizowany.
  3. Po ostatecznym dopasowaniu projektu, a także użytych w nim materiałów i dostosowania oprawy, usługodawca przedstawia inwestorowi wstępną wycenę.
  4. Jeśli przedsiębiorca nie ma zastrzeżeń, oświetlenie zostaje założone według ustaleń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz