Materiał Partnera

Jak dopasować długość włosów do kształtu twarzy?

Jak dopasować długość włosów do kształtu twarzy?

Kształt twarzy to coś dane człowiekowi raz na zawsze. Niezależnie, czy schudniemy, czy przytyjemy, zestarzejemy się  - nasza twarz będzie mimo wszystko okrągła, owalna, trójkątna czy w kształcie serca. Możemy ją jednak wyszczuplić, podkreślić swoje rysy lub je wyostrzyć dobrze dobraną fryzurą, szczególnie uwzględniając długość włosów. Znajomość tego uniwersalnego dla nas uczesania pomoże w komponowaniu dalszej stylizacji na każdą okazję!

Fryzura a kształt twarzy

Fryzura może zupełnie odmienić nasze oblicze. Podkreśli atuty, ukryje mankamenty albo wręcz przeciwnie - za bardzo wydłuży lub poszerzy twarz. Dobre cięcie włosów złagodzi rysy twarzy, odmładzając albo odwróci uwagę od zbyt dużego nosa czy szeroko osadzonych oczu.

Gdy pójdziemy do profesjonalnej fryzjerki, takiej jak Nowak Krystyna. Salon fryzjerski, zwróci ona w pierwszej chwili na trzy aspekty: tonację cery, do której dobierze kolor farby, kondycję włosów, a także ich grubość i objętość - każde stylizuje się trochę inaczej i właśnie kształt twarzy. Ten ostatni aspekt powinien być kluczowy w doborze sposobu strzyżenia włosów.

Twarz owalna

Twarz owalna jest symetryczna, jej długość i szerokość są bardzo podobne. Nie ma żadnych kanciastych kości. Jej ewentualne mankamenty (albo atuty!) to wysokie czoło i długi podbródek.

Do tego typu twarzy pasuje każde cięcie włosów i ich długość, oprócz krótkich i męskich strzyżeń. Ta uniwersalna prawda musi zostać jednak zmodyfikowana do indywidualnych cech klientki salonu fryzjerskiego, takich jak grubość i objętość włosów (im cieńsze, tym lepiej będą wyglądać krótsze), wysokość czoła, wielkość nosa itp. Właścicielki owalnej twarzy mogą jednak pozwolić sobie na zdecydowanie więcej.

Twarz okrągła

Twarz okrągła jest pucułowata, wypełniona. Ma owalny lub kanciasty kontur - poszerzony na wysokości policzków. Okrągłą twarz trzeba wyszczuplić po bokach. Nie sprawdzi się tu cieniowanie. Świetnie będą wyglądać długie włosy i fryzury zwiększające ich objętość, jak np. przedłużony bob.

Twarz podłużna

W twarzy podłużnej długość jest zdecydowanie większa, niż jej szerokość, choć kontur nie musi być owalny. Cechą charakterystyczną jest wysokie czoło. Fryzura dla twarzy podłużnej ma za zadanie optyczne jej skrócenie. Najlepiej sprawdzi się długość do maksymalnie linii brody. Twarz skróci też grzywka i fale.

Twarz kwadratowa

Twarz w kształcie kwadratu to szerokie czoło i żuchwa, połączone bokami twarzy niemal w linii prostej. Do tego typu kształtu twarzy najlepsze będą długie włosy o asymetrycznym cięciu. Mogą być wycieniowane, choć najlepiej sprawdzą się falowane.

Twarz trójkątna

Ten typ twarzy charakteryzują wystające kości policzkowe, szerokie czoło i spiczasty podbródek. Dolna część jest zdecydowanie węższa od górnej. Aby podkreślić intrygujące rysy twarzy w kształcie trójkąta, włosy powinny być cieniowane i średniej długości. Świetnie sprawdzi się grzywka zaczesywana na bok. Włosy powinny być maksymalnie średniej długości.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz