Materiał Partnera

Jak dobrać zabezpieczenia sieciowe dla firmy?

Jak dobrać zabezpieczenia sieciowe dla firmy?

Jednym z najważniejszych aspektów pracy w dużej firmie jest cyberbezpieczeństwo. Brak odpowiednich zabezpieczeń prowadzi nie tylko do zainfekowania komputerów ale także naraża firmy na utratę czy też wyciek danych. Nic dziwnego, że ochrona przeciw wirusom, zagrożeniom typu ransomware czy oprogramowaniu szpiegującemu staje się priorytetem zarówno dla dużych korporacji, jak i współpracujących z nimi mniejszych firm.

Rozszerzona ochrona przeglądarki

Ochrona przeglądarki jest standardem dla rozwiązań antywirusowych zarówno komercyjnych, jak i darmowych. Należy wziąć pod uwagę, że złośliwy kod może być wpleciony w strukturę strony www i dlatego należy mieć oprogramowanie antywirusowe, które natychmiast zablokuje dostęp do zainfekowanych stron. Warto zadbać o to, aby antywirus posiadał wbudowany moduł bankowości elektronicznej, który zapewni bezpieczeństwo transakcji elektronicznych - podkreślają pracownicy firmy SoftKom.

Pełne skanowanie poczty

ilość informacji spływających na pocztę firmową jest olbrzymia. Niejednokrotnie pochodzą one od źródeł nieznanych i nieznajdujących się w bazie kontaktów. Dlatego rozwiązania antywirusowe dla firm powinny posiadać szczególnie rozbudowane funkcje skanowania wiadomości e-mail. Ilość zagrożeń, która jest rozprzestrzeniana przez pocztę jest olbrzymia. Dotyczy to zarówno prób wyłudzania poufnych danych jak przesyłania szkodliwych załączników.

Monitoring z konsoli administratora

Rozwiązaniem, które ułatwia zarządzanie i kontrolę sieci jest konsola administracyjna. Obecnie większość antywirusów dedykowanych do użytku firmowego jest wyposażona w takie narzędzie. Konsola pozwala na zdalną instalację i deinstalację oprogramowania, monitorowanie komputerów i serwerów, skanowanie jak również monitorowanie systemów operacyjnych oraz zainstalowanego oprogramowania pod kątem ich aktualności. Konsola zapewnia sprawdzanie wydajności systemów czy umożliwia naprawę pojawiających się awarii. Jest to jedno z rozwiązań nowoczesnego monitoringu IT, na który decyduje się coraz więcej firm. Biorąc pod uwagę, że baza zagrożeń zwiększa się każdego dnia, tzw. bazy sygnatur zagrożeń programu antywirusowego muszą być również stale aktualizowane. Trzeba pamiętać, że aby zapewnić wydajne działanie komputerów, w zależności od posiadanej infrastruktury i oprogramowania, należy tak dobrać rozwiązanie antywirusowe, aby przy zapewnieniu wysokiej skuteczności nie obciążało ono za bardzo pracujących systemów.

Opracowanie:
Częstochowa, Krótka 29 lok. 31
tel. 34 361 00 48
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz