Materiał Partnera

Jak dobrać wymiary łóżeczka dziecięcego?

Jak dobrać wymiary łóżeczka dziecięcego?

Wymiary łóżeczka dziecięcego powinniśmy dobierać przede wszystkim do wieku dziecka, a także wielkości pokoju dziecięcego, w którym powinny zmieścić się także inne meble. Ważne, by wybierać wymiary standardowe; wówczas nie będziemy mieli problemów z dostępnością pozostałych akcesoriów, takich jak koce, pościele czy materace. Sprawdź, jak dobrać wymiary łóżeczka dziecięcego?

Na rynku mebli dziecięcych funkcjonują zasadniczo trzy rodzaje łóżeczek dziecięcych, o standardowych wymiarach. Pamiętajmy, że tego typu mebel będzie służył naszemu dziecku od narodzin do około 5. roku życia roku życia, dlatego wybrany model musi być solidny, trwały i wytrzymały.

Wymiary łóżeczka 60 x 120cm

Tego typu łóżko dziecięce posłuży dziecku przez 2-3 lata. Wybór odpowiedniego mebla do spania dla dziecka, zwłaszcza w jego początkowej fazie rozwoju, jest niezwykle ważny. Zdrowy sen bowiem odgrywa bardzo istotną rolę w rozwoju dziecka, a także w jego pielęgnacji. To właśnie bowiem w łóżeczku niemowlę będzie nabywać umiejętności siadania, stawiania przy barierce czy odpowiedniej rotacji ciała. 

Wymiary łóżeczka 70 x140cm oraz 80 x 160cm

Łóżka w rozmiarze 70 x 140 cm oraz 80 x 160cm będą z kolei służyły naszym dzieciom do ukończenia przez nie 5 lat. Ze względu na ich długi czas eksploatacji, a także w trosce o bezpieczeństwo naszego malucha, warto zaopatrzyć się w wyrób najlepszej jakości.                             

Przykładem mogą być łóżeczka dziecięce firmy Zasypianko, renomowanego i cenionego producenta łóżek dziecięcych. Wykonane są one z bardzo dobrej jakości płyty meblowej. Ich łagodne, zaokrąglone kształty minimalizują w olbrzymim stopniu ryzyko powstawania urazów. Dodatkowo wszystkie krawędzie łóżek zostały zabezpieczone białą okleiną z miękkiego PVC.

Łóżeczka, oferowane przez tę firmę są nie tylko bezpieczne, lecz także atrakcyjne wizualnie. Kolorowe nadruki z postaciami z bajek sprawią, że nasze dzieci chętnie będą w nich zasypiały. Zostały one wykonane z mocnej, wytrzymałej oraz niepalnej folii samoprzylepnej. Do ich produkcji użyto tuszy, bezpiecznych dla zdrowia, co potwierdzają certyfikaty, a całość zabezpieczona jest odpornym na zarysowania i uszkodzenia, matowym laminatem strukturalnym. 

Warto także wspomnieć, iż w środku każdego łóżeczka znajduje się elastyczny stelaż, mocowany do ścianek bocznych, wykonany z drewna bukowego i charakteryzujący się wytrzymałością 150 kg. 

Wybierając łóżeczko dla dziecka, zwróćmy także uwagę na zgodność mebla z odpowiednimi normami, regulację wysokości czy dodatkowe funkcje, jak na przykład wysuwane szuflady.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz