Materiał Partnera

Jak dobrać właściwą instalację alarmową?

Jak dobrać właściwą instalację alarmową?

Właściwa instalacja alarmowa skutecznie chroni nas przed włamaniami. Wybierając system, zwróćmy uwagę na to, jaki poziom bezpieczeństwa ma zapewnić. Mimo że Polacy czują się bezpiecznie w domu, coraz częściej wybierają nowoczesną instalację alarmową. Przede wszystkim dlatego, że można już od jakiegoś czasu znaleźć ją w atrakcyjnej cenie. W nowych domach są już standardowo montowane.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając system alarmowy?

Wybierając system alarmowy, na początku zwróćmy uwagę na poziom zagrożenia. Nie chodzi tutaj tylko o nasze subiektywne odczucia. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy Dawid Czernielewski Proinstaler. Specjalista wybierze odpowiedni projekt instalacji alarmowej. Sprawdzi, w jakim miejscu znajduje się nasz dom. Wielu włamywaczy wybiera domy znajdujące się na uboczu. Wtedy mogą pozostać niezauważeni. Oceni też kształt domu pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli bryła jest skomplikowana, należy zainstalować większą liczbę czujników alarmowych.

Sprawdzi również liczbę okien i drzwi. Drzwi tarasowe są szczególnie narażone na ataki intruza. Okna i drzwi należy odpowiednio zabezpieczyć. Na koniec specjalista weźmie pod uwagę sposób ogrodzenia i zagospodarowania działki oraz poziom i styl życia mieszkańców. Jeśli klienci są zamożni i/lub często wyjeżdżają, należy zamontować rozszerzoną wersję systemu alarmowego.

Centrala alarmowa i urządzenia sterujące

Głównym elementem instalacji zabezpieczającej jest centrala alarmowa. Zajmuje się odbieraniem i przetwarzaniem sygnałów pochodzących z czujników reklamowych. W przypadku zagrożenia centrala uruchomi alarm oraz poinformuje o nim agencję ochrony. Zwróćmy uwagę na to, aby miała dużą liczbę wejść i wyjść. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli rozbudować instalację alarmową. Pamiętajmy, aby umieścić ją w trudno dostępnym miejscu. Wtedy intruz nie znajdzie i nie wyłączy jej tak szybko.

Z kolei urządzenia sterujące pozwalają na bezproblemową obsługę systemu alarmowego. Zaliczamy do nich manipulatory, breloki, piloty i karty zbliżeniowe. Pozwalają na aktywację i dezaktywację systemu. Ponadto ułatwiają programowanie instalacji. Urządzenia sterujące przekazują informacje o włączeniu alarmu i wszystkich nietypowych, zarejestrowanych zdarzeniach. Manipulator warto ulokować niedaleko drzwi wejściowych albo w garażu. Wtedy błyskawicznie wydamy polecenie centrali alarmowej.

Instalację alarmową może też obsługiwać oprogramowanie komputerowe i aplikacje. Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, wybierzmy nowoczesny system alarmowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz