Artykuł sponsorowany

Jak dobrać sukienkę do kształtu figury?

Jak dobrać sukienkę do kształtu figury?

Bez względu na panujące trendy, w kobiecej szafie zawsze są sukienki. Nawet te panie, które za nimi nie przepadają, zazwyczaj posiadają jedną na uroczyste wyjścia oraz drugą na wyjątkowo gorące, letnie dni. Sukienka uchodzi za bardzo kobiecą część garderoby, jednak aby dobrze dobrać ją do typu sylwetki, trzeba określić jej charakter. Jakie są typy kobiecych figur? Jak odpowiednio dobierać do nich fasony sukienek?

Wybór fasonu sukienki dla figury klepsydry

Figura w typie klepsydry uchodzi za idealną. Szczęśliwe posiadaczki takiej sylwetki w zasadzie mogą wybrać sukienkę o każdym kroju, ponieważ charakterystyczne dla niej są dobre proporcie oraz wcięcie w talii. Bardzo dobrze wyglądać więc będą wszelkie sukienki z zaznaczonym paskiem. Na klepsydrze równie dobrze będą się też prezentowały rozkloszowane doły oraz suknie w stylu retro. Wybitnie elegancko leżą na niej także modele z ołówkową spódnicą.

Nawet panie o pełniejszych kształtach, które jednak posiadają dobre proporcje ciała, mogą zakupić w miejscach takich, jak sklep StyloweLOVE, niemal każdy fason sukienki, nawet taki, który ściśle przylega do ciała. Wtedy warto również podkreślić swoje kobiece atuty, na przykład piękny dekolt, zaakcentowany przy pomocy odpowiedniego wykończenia pod szyją.

Figura gruszki. Jak dopasować do niej sukienkę?

Kobieca figura w kształcie gruszki to szersze biodra oraz węższe ramiona. Wybierając sukienkę, warto stawiać na takie fasony, które odciążają dół. Najlepiej wybierać sukienki, gdzie u góry sporo się dzieje. Wtedy uwaga skupiona będzie właśnie tam. Fasony takich sukienek to falbany w okolicach dekoltu, rękawy z bufkami, fantazyjne rozwiązania przodów, czyli wszystko to, co sprawia, że sylwetka u góry wydaje się szersza, niż jest w rzeczywistości.

Fasony sukienek dla figury w kształcie jabłka

Figura w kształcie jabłka to zaokrąglony brzuch oraz pełny biust. Najbardziej charakterystyczną jej cechą jest słabo zaznaczona talia. Jeszcze niedawno zalecano w takich przypadkach sukienki o kształcie litery A. Nie zawsze to jednak się sprawdza, zwłaszcza przy dużych rozmiarach.

Sukienki w różnych fasonach, które nadają się dla jabłka, to te z jasną górą i ciemnym dołem. Korzystnie też wyglądają dopasowane modele z dyskretnie zaznaczoną talią. Ponadto w przypadku takiej figury dobrze prezentuje się sukienka odcinana pod biustem, co zwraca uwagę na najwęższe miejsce na tułowiu.

Natomiast chłopięca figura w kształcie prostokąta najlepiej będzie wyglądać we wszelkich kobiecych fasonach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz