Materiał Partnera

Jak dobrać ozdobne balustrady ogrodowe?

Jak dobrać ozdobne balustrady ogrodowe?

Podczas wykonania ogrodzenia lub balustrady kierujemy się przede wszystkim solidnością materiałów, aby powstała konstrukcja była odporna na sforsowanie lub wyłamanie. Jednak coraz istotniejszym elementem staje się także styl oraz estetyka. Inwestorzy coraz częściej decydują się na balustrady w stylu vintage, z rozbudowanymi ornamentami przywołującymi skojarzenia z ogrodzeniami w wiejskich domostwach.

Kompromis pomiędzy trwałością i wyglądem

Wbrew pozorom sztuka spawalnicza nie jest odtwórczym i mechanicznym zawodem. Wymaga ona znajomości technik obróbki plastycznej, a nawet podstaw projektowania, które pozwalają usprawnić przebieg realizacji. Dzięki poszerzaniu wiedzy o nowych technologiach pozwala uzyskać coraz bardziej skomplikowane formy. Wiąże się to także z koniecznością poszerzania wiedzy.

Jedną z zalet pracowników Krispaw jest to, że charakteryzują się wyczucie estetycznym i dbałością o szczegół, której brak innym fachowcom oferującym wyroby stalowe i usługi spawalnicze. Pozwala to na osiągnięcie efektu wizualnego oczekiwanego przez klienta, ale też usługę dopasowaną do jego potrzeb. Balustrady i poręcze z żeliwa są również odporne na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. 

Osiąganie ostatecznego efektu wizualnego

Balustrady są wykonywane ze stali nierdzewnej polerowanej oraz szczotkowanej. Materiał ten w wyniku obróbki spawalniczej zyskuje większą plastyczność, możliwość kształtowania, oraz zestawiania ze sobą konstrukcji, dzięki czemu można uzyskiwać wiele różnych ornamentów oraz kształtów. Po ostudzeniu z kolei uzyskuje ona stopień twardości, który zapewnia bezpieczeństwo i trwałość. Polerowanie, szlifowanie i szczotkowanie to kosmetyczne elementy pracy nad metalem, aby odpowiednio go zakonserwować i nadać mu miłą w dotyku gładkość.


Wyroby spawalnicze wykonywane dziś mogą przyjmować różne formy od bardziej ascetycznych motywów geometrycznych, po bardziej ornamentalne, niemal florystyczne twory. Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość, należy zachować zasady związane konserwacją oraz impregnacją stali, dzięki czemu będzie ona bardziej odporna na korozje, działanie wilgoci oraz czynników atmosferycznych. Odpowiednie zabiegi wykończeniowe oraz konserwujące powodują, że balustrady, bramy oraz ogrodzenia na długi czas zachowają piękny wygląd.

Opracowanie:
Piekary Śląskie, Przyjaźni 270 lok. 31
tel. 531 892 082
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz