Materiał Partnera

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary mogą spełniać różne funkcje, od korekcyjnych po dopełnienie stylizacji. Osoby, które z uwagi na wadę wzroku muszą je nosić, raczej nie widza plusów tej sytuacji. W sezonie letnim nie powinno się wychodzić z domu bez okularów przeciwsłonecznych. Przy ich wyborze, podobnie jak przy wyborze okularów korekcyjnych należy się dobrze zastanowić, jaki model będzie odpowiedni.  

Ogólne zasady doboru okularów

Okulary przeciwsłoneczne stanowią ważny dodatek do każdej stylizacji. Dodatkowo chronią oczy przed działaniem promieni słonecznych. Dobrze dobrane podkreślają rysy twarzy i dodają pewności siebie. Jakimi wskazówkami należy się kierować? I co trzeba wiedzieć przed udaniem się do optyka?
Na rynku do wyboru jest ogromna ilość wzorów, kształtów i kolorów. Należy pamiętać, że okulary dobiera się nie tylko do stylu stroju, ale w pierwszej kolejności do kształtu twarzy. Istnieje sprawdzony i łatwy sposób, by dowiedzieć się jaki kształt ma nasza twarz.  Wystarczy stanąć przed lustrem i za pomocą szminki odrysować jej kontur na powierzchni. Na podstawie powstałego kształtu można ocenić czy nasza twarz jest trójkątna, podłużna, kwadratowa czy też okrągła.
Podstawową zasadą jest niepowtarzanie kształtu swojej twarzy - żuchwy w kształtach okularów. Najlepiej, gdy górna krawędź okularów powtarza naturalny kształt łuku brwiowego. Nie można natomiast doprowadzić do sytuacji, w której brwi są w ogóle niewidoczne. Okulary przeciwsłoneczne powinny lekko nachodzić na czoło. Nie mogą również naciskać na kości policzkowe – jeśli po ściągnięciu na policzku widać odbite oprawki, okulary są za duże i za ciężkie. Odciśnięte oprawki na skroniach świadczą, że okulary są za ciasne. Ważna jest również szerokość okularów – nie powinny wystawać poza najszersze miejsce w twarzy, które najczęściej znajduje się na wysokości kości policzkowych. Do skrócenia podłużnej twarzy służą okulary większe, lekko nachodzące na policzki. W takim przypadku nie wolno nosić malutkich i prostokątnych okularów.

Szaleństwo kolorystyczne

Gdy już wiemy jaki kształt okularów przeciwsłonecznych wybrać, nadszedł czas na dobór kolorystyczny. Bardzo ważny jest wybór kolorów oprawek i szkieł. To na co się zdecydujemy zależy od naszych upodobań i efektu, jaki chcemy wywołać. Należy tylko pamiętać, że wszystkie pastelowe kolory udelikatniają wizerunek, natomiast ciemne i intensywne w barwie - wzmacniają i przyciągają uwagę. Jeśli chodzi o kształt okularów przeciwsłonecznych, można postawić na klasykę i elegancję lub pozwolić sobie na oryginalne, wyraziste wzory, które pomogą zwrócić na siebie uwagę.
Niezależnie od tego, na co się w ostateczności zdecydujemy należy pamiętać, że prawidłowo dobrane okulary sprawią, iż będziemy wyglądać atrakcyjnie. Warto zatem poświęcić czas na podjęcie przemyślanej decyzji. A jeśli sami nie potrafimy się zdecydować, profesjonalni pracownicy dobrego salonu na pewno odpowiednio doradzą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz