Materiał Partnera

Jak dobrać meble kuchenne?

Jak dobrać meble kuchenne?

Meble kuchenne powinny być dopasowane do aranżacji pomieszczenia, w którym się znajdują. Obecnie dominują kuchnie w stylu nowoczesnym lub klasycznym, których główną różnicą jest wygląd frontów. Można także wykonać szafki z litego drewna. Samo zaprojektowanie mebli najlepiej jest zlecić profesjonalistom, którzy podsuną ciekawe pomysły i podpowiedzą różne rozwiązania.

Szafki ze sklepu czy projekt na wymiar?

Meble do kuchni można stworzyć z gotowych komponentów, które znajdziemy w sklepach. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że prawdopodobnie nie spasują się one idealnie, co spowoduje powstanie szpar w różnych miejscach. Dlatego też najrozsądniejszym wyborem jest zrobienie mebli kuchennych na wymiar. Pozwala to na obudowę sprzętów kuchennych oraz dostosowanie wymiarów szafek do ścian, dzięki czemu kuchnia stanie się estetyczna i funkcjonalna. Jeśli mamy przygotowany projekt, firma może go wykonać z uwzględnieniem swoich własnych uwag wynikających z doświadczenia Natomiast jeśli się na tym nie znamy, specjaliści przygotują swój projekt w oparciu o nasze uwagi.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Przygotowanie kuchennych mebli na wymiar wymaga sprecyzowania wielu elementów. Najbardziej widoczne będą fronty, dlatego trzeba ustalić, z czego będą wykonane oraz jaki kolor najlepiej dopasuje się do aranżacji. W nowoczesnych kuchniach dominującą powłoką jest lakier, który może być matowy lub z połyskiem. Fronty będą odbijać światło, co wpłynie na optyczne powiększenie przestrzeni. Jest to szczególnie polecane w małych pomieszczeniach. Fronty gładkie często pozbawione są uchwytów. Zamiast tego mogą mieć wycięte eleganckie frezy. Istnieje również możliwość zamontowania zatrzasków typu TIP-ON, które otwierają się po naciśnięciu frontu. Rozwiązania tego rodzaju wpływają na nowoczesny wystrój kuchni.

Klasyczny styl mebli

Jeśli chcemy urządzić wnętrze w stylu klasycznym, najlepsze są tak zwane fronty angielskie charakteryzujące się zdobieniami. W tym przypadku zdobione uchwyty są niezbędne. Bardzo popularne są także meble kuchenne z litego drewna. Drewniane fronty wpisują się w trendy minimalistyczne i naturalnie urządzone wnętrza. Niezależnie od wyboru frontów należy także wybrać zawiasy. Pracownik studia mebli kuchennych Anex w Zielonej Górze tłumaczy: Ich cena zależna jest od funkcjonalności. Przy najtańszych modelach trzeba będzie uważać, by nie trzaskać drzwiczkami. Nieco droższe zawiasy pozwolą na powolne opadanie frontu. Ważny jest także wybór koloru oraz rodzaj blatu, który musi współgrać z kolorem frontów i szafek.  
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz