Artykuł sponsorowany

Jak dobrać listwy przypodłogowe do wystroju wnętrz?

Jak dobrać listwy przypodłogowe do wystroju wnętrz?

Wykańczanie wnętrza to zakup nie tylko mebli, bibelotów, ale także zakup dobranych odpowiednio do wnętrza listew przypodłogowych. Listwy przypodłogowe nie tylko poprawiają estetykę pomieszczeń, ale również pomagają w utrzymaniu czystości. W znaczny sposób ograniczają bowiem zbieranie się brudu w szczelinie przypodłogowej. Jak dobrać listwy przypodłogowe do wnętrza? Czym kierować się przy ich wyborze?

Listwa przypodłogowa jest elementem dekoracyjnym produkowanych z drewna, płyt MDF, PCV, jak również aluminium, bądź pianki poliuretanowej. Bez względu na rodzaj użytego materiału bazowego listwa przypodłogowa ma za zadanie zamaskować łączenie podłogi i ścian. Często jest to trwały i estetyczny sposób na ukrycie szczeliny przy podłodze powstałej podczas kładzenia paneli, parkietu, czy wykładziny dywanowej i linoleum.

Jak listwę przypodłogową dobrać do charakteru danego wnętrza?

Przez wiele lat w dobrym tonie był montaż listwy przypodłogowej maksymalnie zbliżonej fasonem, kolorem do koloru ścian tudzież podłogi. Ten sposób doboru listew przypodłogowych nie jest przypadkowy. Otóż dobierając listwę do podłogi, optycznie można wizualnie powiększyć powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcemy wzmocnić efekt powiększenia powierzchni użytkowej pomieszczenia, warto wybrać listwy przypodłogowe stosunkowo wysokie. Rozmiar listwy przypodłogowej, a raczej jej wysokość i zależy bowiem od wielkości danego pomieszczenia. Im wyższa listwa przypodłogowa jest wyższa, tym złudzenie będzie większe. Jednak zabieg ten zupełnie nie sprawdzi się w przypadku ciemnych podłóg. Zbyt wysokie listwy wywołają odwrotny od zamierzonego skutek. Na ogół zaleca się, aby listwa przypodłogowa była wykonana w tym samym fasonie, wzorze co podłoga. W przypadku podług drewnianych, jeśli razem z zakupem materiału bazowego nie zakupiono listew przypodłogowych, najbezpieczniej będzie zdecydować się na listwy z PCV, jednobarwne, które dostępne są w ogromnej ilości kolorów, stwarzając szansę na idealne dopasowanie listwy do koloru pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup listew przypodłogowych od producenta, zwiększając szanse na dobór wzoru usłojenia do tego, który akurat potrzebujemy. Przykładem producenta listew przypodłogowych, który prowadzi również sprzedaż elementów meblowych, jest przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowo-handlowe Kaar.

Jakie są jeszcze inne sposoby doboru listew przypodłogowych?

W przypadku domów jednorodzinnych dużą popularnością cieszą się listwy przypodłogowe drewniane. Mowa tu zarówno o listwach fornirowanych, jak i tych wykończonych okleiną drewnianą. Zaletą tego typu listew jest ich uniwersalny charakter. Sprawdzą się one zarówno w domach urządzonych w stylu nowoczesnym, klasycznym skandynawskim, jak i rustykalnym. Możliwość doboru zarówno koloru, jak i wysokości listew pozwala na eleganckie i efektowne wykończenie każdego pomieszczenia.

Innym zupełnie podejściem będzie dobór listew do stolarki drzwiowej zastosowanej w domu bądź mieszkaniu. Nowoczesne techniki produkcyjne i sposoby wykańczania elementów drewnianych sprawiają, że listwy przypodłogowe nie tylko można zakupić w wybranym gatunku drewna, ale także w różnych podstawowych barwach tak jak wspomnianą stolarkę drzwiową.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz