Materiał Partnera

Jak dobrać legowisko do rozmiaru psa?

Jak dobrać legowisko do rozmiaru psa?

Dobre legowisko to jeden z najważniejszych elementów, który trzeba kupić, decydując się na wzięcie pod swój dach psa. Dokonując wyboru najlepszego legowiska, oczywiście trzeba brać pod uwagę wiele elementów, takich jak np. wytrzymałość posłania, łatwość do utrzymania w czystości oraz względy estetyczne, czyli wygląd legowiska. Najważniejszy przy dokonywaniu wyboru jest jednak jego komfort, czyli dobranie legowiska bezpośrednio do rozmiaru psa. W jaki sposób to zrobić?

Dlaczego legowisko dla psa jest tak ważne?

Legowisko dla psa jest bardzo istotnym elementem przynajmniej z kilku powodów. Nawet jeżeli zakładamy, że nie będziemy mieli problemu z tym, żeby pies spał na kanapie, na fotelu czy nawet z nami w łóżku, to mimo wszystko pies powinien także posiadać własne posłanie, które będzie tylko i wyłącznie jego przestrzenią. Jego kątem, do którego będzie mógł pójść, np. jak będzie zmęczony.

Zapewnienie psu legowiska jest także doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli. Każdy behawiorysta rekomenduje, żeby pies spał na swoim posłaniu, a nie razem z właścicielami. Dzięki temu, że pies nie jest w stałym kontakcie ze swoim właścicielem, jest bardziej posłuszny i  lepiej reaguje na nasze komendy. Pamiętajmy, że legowisko psa to jego „miejsce”, w którym musi się dobrze czuć. Powinniśmy więc zrobić wszystko, żeby nasz pies miał zapewniony jak największy komfort.

Jak dobrać rozmiar legowiska?

Większość osób uważa, że dobranie legowiska do rozmiaru psa jest bardzo łatwe i wystarczy tylko, jeśli wybierze się takie, które nie będzie dla niego zbyt małe. Jest to oczywisty wymóg, jednak o czym już nie każdy wie, legowisko nie może być dla psa również zbyt duże. No dobrze, ale co to tak naprawdę dla nas oznacza? Jak zmierzyć psa przed dobraniem dla niego wystarczającego legowiska? O to zapytaliśmy naszego rozmówcę, specjalistę z firmy Bakado, renomowanego projektanta różnego typu ekskluzywnych legowisk dla psów, oto co nam powiedział:

Przed wyborem legowiska powinniśmy najpierw dokładnie zmierzyć naszego psa. Istotna będzie długość mierzona od pyska do nasady ogona. Mając już wymiar, wybierając legowisko czy kojec należy dodać do otrzymanego wyniku około 10-20 cm. Musimy także wiedzieć jakiej długości łapki ma pies, bo od tego zależy dobór właściwej szerokości posłania. W naszej ofercie posiadamy legowiska dla psów w trzech rozmiarach, które są odpowiednie kolejno: rozmiar S dla psów małych, takich jak york czy maltańczyk, rozmiar M dla psów średnio dużych, natomiast rozmiar L dla tych największych. To znacznie ułatwia dobór posłania. 

Łatwiej dobrać legowisko do psa, z którym długo mieszkamy

Na to też warto zwrócić uwagę. Jeżeli wybieramy kolejne legowisko dla naszego psa, możemy wziąć pod uwagę większą ilość zależnych, czyli nie tylko jego dokładny rozmiar, ale również to, w jaki sposób nasz pupil lubi spać i odpoczywać. Jeżeli śpi, będąc zwiniętym w kulkę, możemy wybrać nieco mniejsze posłanie, lub zdecydować się na legowisko kanapę, które znacznie zwiększy jego komfort. Jeżeli jednak nasz pies śpi wyprostowany, to lepsze będzie posłanie, które da mu możliwość całkowitego rozciągnięcia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz