Materiał Partnera

Jak dobrać koszulę do jeansów?

Jak dobrać koszulę do jeansów?

Jeansy, jak wiele ubrań o rodowodzie robotniczym, są dziś już niemal klasyką… Ale tylko niemal, dlatego żenienie ich z eleganckimi elementami ubioru bywa kontrowersyjne. Dziś pomówimy o popularnym, a wcale nie takim łatwym połączeniu, jakie stanowią jeansy i koszula. Co jest dopuszczalne, a czego absolutnie nie robić? Zapraszamy na szybki przegląd możliwości.

Jakie koszule do jeansów?

Koszula to chyba najważniejsza część męskiej garderoby. Podkreśla męską sylwetkę, wskazuje na status społeczny i jest nieodzownym elementem eleganckiego ubioru. Z biegiem czasu pojawiły się koszule mniej formalne, a zasady noszenia tej części ubrania nieco się rozluźniły, jednak wciąż nie ma tu pełnej dowolności.

Trzeba wiedzieć, że wyróżniamy koszule wizytowe oraz casualowe (weekendowe, sportowe). Te pierwsze mają sztywne kołnierzyki i mankiety na spinki. Powinny być łączone z garniturem i krawatem. Koszula casualowa nie dopuszcza możliwości noszenia marynarki i krawata. Większy wybór wzorów znajdziemy na koszulach casualowych niż wizytowych.

Jeansowe spodnie to klasyka stylu casualowego i właśnie do tego typu koszuli można je bez obaw nosić.

Przykład: czarne jeansy i biała koszula

Połączenie jeansów z koszulą to kompromis między elegancją a wygodą. Jeżeli zdecydujemy się na białą koszulę i czarne jeansy, dodatkowo nawiążemy do eleganckiego stroju wizytowego. Biała koszula kojarzy się raczej z garniturem niż casualem, jednak w wydaniu np. lnianym traci nieco ze swojego oficjalnego charakteru. To pozornie proste zestawienie jest dość odważne właśnie dlatego, że kojarzy się z eleganckim strojem, ale nim nie jest. Dodatkowo kontrast kolorystyczny stanowi element przyciągający uwagę – powinni decydować się na ten zestaw panowie, którzy nie boją się obcych spojrzeń na sobie. Odpięte dwa guziki przy szyi oraz podwinięte rękawy podkreślają niezobowiązujący charakter stroju.

W jakich okolicznościach można założyć ten zestaw? Zawsze, ilekroć chcemy świetnie wyglądać i przyciągać uwagę w sytuacji nieoficjalnej. To, co robi wrażenie, to uderzająca prostota tego zestawu. Niebanalne markowe ubrania męskie oferują www.wilowscy.pl.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz