Materiał Partnera

Jak dobrać komponenty do komputera do gier?

Jak dobrać komponenty do komputera do gier?

Gry komputerowe stały się w dzisiejszych czasach tak popularne, że są nie powstały zarówno zawody typu tester gier, ale również w wielu przypadkach traktowane są one na równi z rozgrywkami sportowymi. Wiele tytułów ma także swoje własne mistrzostwa, w których udział biorą gracze z całego świata. Jeśli kwestię gier komputerowych traktujemy naprawdę poważnie, to warto rozważyć kupno sprzętu dostosowanego specjalnie na potrzeby gier.

Najważniejsza jest karta graficzna

Najważniejszym komponentem w komputerze przeznaczonym do gier jest niewątpliwie karta graficzna, ponieważ to ona odpowiada za obraz, który pojawia się na naszym monitorze. W przypadku sprzętu do gier najodpowiedniejsze będą karty dedykowane ze względu na większą wydajność w stosunku do kart zintegrowanych. Najpopularniejszymi kartami graficznymi są modele Nvidia oraz AMD, jednakże to parametry odpowiadają za wydajność. Przy wyborze karty graficznej musimy zwrócić uwagę na pamięć (najlepsze są GDDR5 3-4Gb), częstotliwość taktowania pamięci (od 7000 MHz) oraz rdzenia (1500 MHz). Warto również zwrócić uwagę na tabele wydajności oraz na to, czy dana karta umożliwia obsługę kilku monitorów.

Procesor i pamięć RAM

Kolejnymi ważnymi elementami komputeraprocesor oraz pamięć RAM. W przypadku procesora musimy przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby był on z tej samej półki co karta graficzna. Należy postawić na procesor, który posiada co najmniej 4 rdzenie oraz osiem wątków, a jego częstotliwość taktowania wynosi co najmniej 3.5 GHz lub więcej. Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM, to nigdy nie jest jej za dużo i warto wybierać wszystkim kości typu DDR4 o wysokim taktowaniu. Wielkość pamięci powinna wynosić co najmniej 12 Gb, z tym, że należy także pamiętać, by kości pamięci były o identycznej pojemności oraz pochodziły od tego samego producenta.

Pozostałe podzespoły

Jak mówi nam informatyk z firmy Exigen, komputer ,,gamingowy’’ oprócz powyższych podzespołów potrzebuje także odpowiedniego dysku twardego, płyty głównej oraz zasilacza. Jeśli chodzi o dysk twardy, to najlepiej zdecydować się na połączenie dysku talerzowego o pojemności od 1-2 Tb z dyskiem SSD, który umożliwi szybkie uruchamianie systemu. Płyta główna powinna być kompatybilna z innymi podzespołami oraz mieć odpowiednią ilość gniazd pamięci, a także możliwość łączenia kart graficznych. Ponadto, zasilacz do naszego komputera musi być dobrany w taki sposób aby udźwignął ilość pobieranej mocy przez cały sprzęt i w tym wypadku najlepiej będzie posłużyć się kalkulatorem mocy ze strony producenta.
Dobrze dobrana karta graficzna, procesor, pamięć RAM i najważniejsze podzespoły wystarczą, by profesjonalnie przystosować komputer do gier.

Opracowanie:
Piaseczno, Kościelna 1A lok. 2
tel. 517 392 923
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz